به گزارش «دنیای‌اقتصاد» از اصلی‌ترین عوامل این رشد می‌توان به مواردی نظیر معرفی منظم و مداوم محصولاتی متناسب با سبک زندگی و نیازهای جدید مشتریان که شامل یخچال‌های BESPOKE، تلویزیون Sero و گلکسی فولد می‌شود اشاره کرد. پتانسیل رشد بالا براساس نوآوری‎های فنی برای دنیای آینده از جمله اینترنت ۵G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و خودروهای خودران و حفظ رتبه برترین برند در بازار حافظه‌های نیمه‌هادی و رهبری فنی در این صنعت از دیگر موارد رشد این شرکت است. بخش موبایل سامسونگ با معرفی محصولات موفق سری گلکسی توانست امسال هم به روند رو به رشد خود ادامه دهد. با معرفی گلکسی فولد، سامسونگ به پیشتاز صنعت گوشی‌های هوشمند تاشو تبدیل شده و به این ترتیب بُعد تازه‌ای به شعار «کاری را که نمی‌توانی، انجام بده» داد.

در حوزه نمایشگرها هم سامسونگ برای سیزدهمین سال متوالی و با معرفی تلویزیون‌های QLED ۸K و نمایشگرهای MicroLED توانسته همچنان پیشتاز این بازار باقی بماند. در عین حال محصولاتی مثل تلویزیون Sero، Frame و Serif هم هرچه بیشتر به سبک زندگی جدید مشتریان نزدیک شد. در زمینه لوازم الکترونیکی، سامسونگ در هر دو بازار یخچال و ماشین لباسشویی همچنان پیشتاز باقی مانده و محصولاتی مثل BESPOKE را برای مشتریان متمایز خود معرفی کرد.  سامسونگ همچنین در حوزه فناوری ۵G هم پیشتاز بوده و اولین گوشی هوشمند ۵G خود را معرفی کرد. این صنعت در تحقق اهداف ملموس در زمینه هوش مصنوعی هم بسیار تاثیرگذار است و توانسته تا حد بسیار زیادی روند توسعه خودروهای خودران را تسریع کند. صنعت حافظه‌های نیمه هادی سامسونگ با تولید انبوه اولین DRAM موبایلی LPDDR۵ با ظرفیت ۱۲ گیگابایت و نسل ششم V-NAND، برای اولین بار با طراحی تک‌استک با بیش از ۱۰۰ لایه، جایگاه پیشتاز خود را حفظ کرد.

سامسونگ همچنین سرمایه‌گذاری مداومی در زمینه تحقیق و توسعه و تاسیسات تولیدی نیمه‌هادی‌ها داشته است. پیشتازی سامسونگ در بازار و سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها نیز در ارزیابی موفق امسال تاثیرگذار بوده است. سرمایه‌گذاری‌های شرکت محدود به تحقیق و توسعه داخلی نبوده و تلاش برای توسعه اکوسیستم تولید از طریق مشارکت‌های راهبردی و سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها هم توانسته فرصت‌های تجاری جدیدی در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت خودرو ایجاد کند. بعد از اعلام لیست برترین برندهای سال ۲۰۱۹، نشست امسال Best Global Brands روز اول آبان در شهر نیویورک برگزار خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند