این مقامات آمریکایی درخصوص تحریم هکرهای کره شمالی خاطرنشان کرده‌اند که این سه گروه هکری که لازاروس، بلونوروف و آنداریال نام دارند، در سال‌های اخیر به پیونگ‌یانگ کمک بسزایی کرده‌اند تا بودجه و دانش لازم را برای رسیدن به اهداف نظامی، موشکی و تسلیحاتی خود کسب کند.

بر اساس گزارش وب سایت زددی نت، گفته می‌شود این سه گروه از هکرهای کره شمالی تحت نظارت و حمایت سازمان اطلاعاتی و امنیتی پیونگ یانگ بوده و با استفاده از بدافزارهای خطرناک و انتشار آنها و دسترسی به زیرساخت‌های مختلف نظیر بانک‌ها، شبکه‌های ارتباطی، دستگاه‌های خودپرداز (ATM)، سایت‌های قماربازی، کازینوهای آنلاین و همچنین مبادلات رمزارزها همچون بیت‌کوین سعی در سرقت اطلاعات و منابع مالی قربانیان داشته‌اند و به این ترتیب بودجه لازم برای ساخت موشک و تسلیحات نظامی و هسته‌ای دولت کره شمالی را تامین کرده‌اند.

با اینکه وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم این سه گروه حرفه‌ای و پیشرفته از مجرمان سایبری و هکرهای تحت حمایت دولت کره شمالی خبر داده است، اما همچنان بسیاری از کارشناسان، متخصصان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری درخصوص تشدید و ادامه فعالیت‌های خراب‌کارانه آنها ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرده‌اند که تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند جلوی نفوذ این گروه‌های هکری را بگیرد چراکه آنها در سال‌های اخیر به شدت به سرور، شبکه و زیرساخت‌های سازمان‌های دولتی و خصوصی در کشورهای مختلف حمله سایبری و بدافزاری کرده‌اند و حالا با تحریم آمریکا بعید به نظر می‌رسد که دست و پای آنها به میزان قابل توجهی بسته شود.

تاکنون کره شمالی همواره متهم ردیف اول یکی از معروف‌ترین و هولناک‌ترین حملات سایبری به شمار آمده است که در ۲۰۱۷ میلادی رخ داد و موسوم به حمله سایبری واناکرای wannacry بود. با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته‌اند و آسیب‌ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده‌اند. آمار حملات سایبری و هک در سال‌های اخیر، به اوج خود رسیده است. هکرهای تحت حمایت دولت کره شمالی تاکنون به زیرساخت‌های کشورهای متعددی در جهان حمله کرده‌اند که اهداف و انگیزه‌های آنها در حملات سایبری و بدافزاری مختلف، متفاوت بوده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند