تپ‌‌سی با اعطای بورسیه تحصیلی به سفیران خود به‌دنبال ایفای نقش در ایجاد فرصت‌های جدید یادگیری و ارتقای مهارت‌های شغلی آنهاست و علاوه بر این بورسیه، برنامه‌های آموزشی دیگری برای خانواده چند صد هزار نفری سفیران خود دارد. در حال حاضر صدها هزار نفر از شهروندان تهران و دیگر شهرها به‌عنوان راننده تپ‌‌سی مشغول به کار هستند و ممکن است تعدادی از آنها جزو افرادی باشند که به دلایل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، فرصت دنبال کردن علایق خود را نداشته‌اند و برای گذران زندگی به این حرفه روی آورده‌اند. چنانچه در یک نظرسنجی،۶۰ درصد از سفیران تپ‌‌سی اعلام کرده‌ا‌ند که به ادامه تحصیل علاقه‌مند هستند و ۳۰ درصد آنها گفته‌اند که به‌دلیل کمبود وقت امکان تحصیل را نداشته‌ا‌ند. همچنین ۲۰ درصد از سفیران، هزینه‌های تحصیل را مانع ادامه تحصیل خود در دانشگاه عنوان کرده‌اند. شرکت تپ‌‌سی نیز با توجه به علاقه‎مندی سفیران خود و با توجه به اهمیت کسب مهارت‌های جدید برای توانمندتر کردن افراد جامعه، برنامه‌های آموزشی خود را آغاز کرده است.

بورسیه تحصیلی تپ‌سی به سفیران فعال این شرکت در سراسر کشور که عملکرد بالایی دارند و یکی از اعضای خانواده آنها تعلق می‌گیرد و آنها می‌توانند به‌صورت مجازی در مقطع کارشناسی موسسه آموزش عالی رایانه‌ای تهران ادامه تحصیل دهند و مدرک کارشناسی معتبر دریافت کنند. سفیرانی که حداقل ۶ ماه از زمان ثبت‌نام‌شان در تپ‌سی گذشته باشد، در سه ماه گذشته حداقل ۳۰۰ سفر انجام داده و میانگین امتیازشان بالاتر از ۹ باشد، می‌توانند از بورسیه تحصیلی تپ‌سی برخوردار شوند و به این ترتیب تنها ۵۰ درصد هزینه تحصیل خود یا یکی از اعضای خانواده‌شان را پرداخت کنند.

سفیرانی که شرایط یاد شده را دارند و به دریافت بورسیه تحصیلی تپ‌سی علاقه‌مند هستند می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت تپ‌سی درخواست خود را ثبت کنند تا پس از بررسی و تایید درخواست‌شان، اجازه ثبت‌نام‌ در سایت سازمان سنجش را پیدا کنند، سپس اقدامات مربوط به بورسیه آنها انجام شود. براساس این گزارش، مدیریت مالی، مدیریت کسب‌و‌کارهای کوچک و مهندسی فناوری اطلاعات از جمله رشته‌هایی هستند که در حال حاضر سفیران تپ‌سی می‌توانند آنها را به‌صورت آنلاین در دانشگاه مجازی تهران گذرانده و مدرک کارشناسی معتبر با مهر وزارت علوم دریافت کنند. تعداد رشته‌های تحصیلی که سفیران تپ‌سی می‌توانند در آنها تحصیل کنند به‌زودی افزایش می‌یابد و می‌توانند در دانشگاه علوم و تحقیقات نیز ادامه تحصیل دهند. همچنین تپ‌سی فرصت‌های آموزشی جدیدی برای سفیران خود فراهم کرده است که به‌زودی در این باره اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند