فیس‌بوک اعلام کرده که در ۶حوزه مورد بررسی، هوش مصنوعی توانست ۸/ ۹۶ درصد از مطالب و محتوای ممنوعه را قبل از آن‎که نیروی انسانی تشخیص دهد، شناسایی و حذف کند. همچنین، هوش مصنوعی این شرکت توانست ۶۵ درصد از چهار میلیون مطلب حاوی گفتار خشونت‌آمیز را در این شبکه اجتماعی حذف کند. این مساله نشان‌دهنده رشد ۲۴ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته و ۵۹ درصدی در مقایسه با سه ماه پایانی ۲۰۱۸ است.

شرکت فیس‌بوک از فناوری هوش مصنوعی برای رصد پست‌های کاربران، تبلیغات، تصاویر و ویدئوها استفاده می‌کند. این شرکت اعلام کرده که در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹، بالغ بر ۹۰۰ هزار مورد محتوای مربوط به قاچاق دارو را شناسایی و حذف کرده است. از این میان، ۳/ ۸۳ درصد توسط این فناوری تشخیص داده شد.

همچنین در این بازه زمانی حدود ۶۷۰ هزار محتوا مربوط به فروش اسلحه گرم شناسایی شد که ۶۹۳۹ درصد از این موارد با کمک فناوری هوش مصنوعی صورت پذیرفت. گای راسن، از مدیران ارشد فیس‌بوک در این رابطه عنوان کرد که فناوری هوش مصنوعی از طریق تشخیص پست‌های ناقض قوانین فیس‌بوک، به ما در شناسایی نحوه دور زدن فیلترهایمان توسط برخی از کاربران کمک زیادی خواهد کرد. وی افزود: ما به تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایمان در این زمینه ادامه خواهیم داد تا توانایی‌های خود را در تشخیص این گونه مطالب به زبان‌های مختلف ارتقا دهیم. فیس‌بوک در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۸، بالغ بر ۲/ ۱ میلیارد حساب کاربری و در سه ماه نخست ۲۰۱۹، افزون بر ۱۹/ ۲ میلیارد حساب کاربری را حذف کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند