ایاد الکسار ( Eyad Alkassar ) در گفت‌وگو با سایت اماراتی thenational از سرمایه‌گذاری جدید در خاورمیانه و با تمرکز بر بازار کشورهای عربی خبر داد. الکسار بنیان‌گذار استارت‌آپ متعلق به راکت اینترنت به نام Namshi هم هست که اخیرا به Emmar Mall فروخته شد. در گفت‌وگویی اختصاصی با نشریه thenational امارات او از میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری جدید صحبت کرده است. از کارآفرینی در خاورمیانه و اینکه این شرکت می‌خواهد جای پای خود را در کشورهای عربی و ترکیه محکم‌تر کند. ایاد می‌گوید: ما زمانی به این منطقه آمدیم که هیچ کس باور (به موفقیت) در آن نداشت و همه خاورمیانه را به جنگ و زد و خورد می‌شناختند. ما با شرکت Namshi و سفارش آنلاین غذا شروع کردیم. اینجا جامعه جوان و شیفته تکنولوژی دارد. بنا بر گزارش موسسه مشاوره Bain بازار تجارت الکترونیکی جهان هم اکنون به ۲/ ۲ تریلیون دلار رسیده است. در خاورمیانه و شمال آفریقا حجم بازار مارکت پلیس و تجارت الکترونیکی به ۳/ ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسید. به نسبت سایر مناطق جهان در خاورمیانه تجارت الکترونیک با میانگین رشد سالانه  ۲۵ درصد در حال رشد است.

مدیرخاورمیانه راکت اینترنت تاکید زیادی روی همکاری با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (عربستان، کویت، امارات، قطر، بحرین و عمان) و مصر دارد که به گفته او بخش عمده خرید آنلاین در منطقه را در اختیار دارند. او معتقد است قدرت خرید بالا و ضریب نفوذ بالای اینترنت و جمعیت جوان نقاط جذاب این منطقه است.او از بازار عربستان، امارات و مصر به‌عنوان بهترین بازارهای منطقه تمجید می‌کند. الکسار می‌گوید: اگر شما در آمریکا به دنیا آمده بودید مارک زاکربرگ، ایلان ماسک، بیل گیتس و استیو جابز را داشتید اما در خاورمیانه چطور؟ حالا در اینجا هم اتفاق افتاده و شما می‌ببینید تغییراتی رخ داده و شرکت‌های چند میلیارد دلاری درست شده و رشد کرده است. مدل‌هایی مثل کریم و سوق و افرادی مانند Mudassir Sheikha ( هم بنیانگذار کریم ) و Ronaldo Mouchawar ( مدیرعامل و هم بنیانگذار سوق ). اوبر و آمازون، همتایان آمریکایی کریم و سوق به‌طور کامل این دو شرکت را خریداری کرده‌اند.

مدیر راکت اینترنت خاورمیانه می‌گوید: دو دهه قبل دسترسی به سرمایه مانع اصلی رشد بود و امروز تعداد زیادی سرمایه‌گذار در حوزه استارت‌آپ‌ها وجود دارند (تعداد سرمایه‌گذاران استارت‌آپی طی سه سال دوبرابر شده و به ۱۵۶ سرمایه‌گذار رسیده است). این فرصتی برای کارآفرینی است. او می‌گوید: شما باید تیم بسیار خوبی داشته باشید اما برای یک شرکت بزرگ شدن نیاز به سرمایه دارید. به سوق و کریم نگاه کنید آنها صدها میلیون دلار هزینه کردند. او درباره استارت‌آپ namshi می‌گوید: وقتی ما کار را در اینجا شروع کردیم از روز اول متعهد به سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری بودیم. به دلیل نیاز صنعت بدون سرمایه نمی‌توانید تحول انقلابی انجام دهید. صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی و شرکت سرمایه‌گذاری Mubadala از سرمایه‌گذاران اصلی صندوق ۱۰۰ میلیارد دلاری سافت‌بانک هستند. یکی از سرمایه‌گذاران جسورانه فعال Saudi Technology Ventures است که ۱۰۰ میلیون دلار از ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه صندوق را در شش شرکت منطقه سرمایه‌گذاری کرده است.

وامدا کپیتال (Wamda Capital) که بانک جهانی را به‌عنوان یک سرمایه گذار در پشت خود دارد دو صندوق ۷۰ میلیون دلاری در حوزه‌های مختلف تاسیس کرده است. Algebra Ventures و Endure Capital هم در حال کمک به کسب و کارها در مصر هستند که طی یک سال گذشته سریع‌ترین رشد را در بازار استارت‌آپی منطقه داشته است. الکسار معتقد است در حوزه فین‌تک هنوز شرکت و اپلیکیشن با قابلیتی دیده نشده و احتمالا پنج یا شش اپلیکیشن حاکمیت بازار را در منطقه در دست خواهند گرفت.