البته اپل بعدا این مشکل را پذیرفت، اما این بار مشکل از کیبورد نیست! این‌بار مشکل جدی‌تر است. اگر از مک‌بوک پرو جدید خود بیشتر از یک سال است که استفاده می‌کنید احتمالا گاهی پیش آمده باشد که زمان باز کردن درب مک‌بوک در زاویه خاصی تصویر آن قطع شود. این ضعف طراحی در صفحه نمایش مک‌بوک پرو دلیل ساده‌ای دارد. اپل به‌جای استفاده از کابل‌های معمول از یک کابل رشته‌ای استفاده کرده است. این کابل‌ها بر اثر باز و بسته کردن در مک‌بوک تحت فشار هستند و به مرور زمان خراب می‌شوند. زمانی که بر اثر باز و بسته شدن زیاد روی این کابل‌ها بریدگی ایجاد شود آن وقت ابتدا در زاویه خاصی تصویر قطع می‌شود یا سایه‌دار می‌شود و پس از مدتی، زمانی که در مک‌بوک را باز می‌کنید، تصویر آن سیاه است و درواقع صفحه‌نمایش روشن نمی‌شود.

این اتفاق ممکن است برای سایر لپ‌تاپ‌هایی هم که از کابل رشته‌ای استفاده می‌کنند بیفتد. درواقع تا اینجای کار مشکل خیلی جدی نیست. این کابل در سایر برند قیمتی حدود ۷ دلار دارد و تعویض آن کار خیلی سختی نیست. زمانی که کار به اپل می‌رسد دیگر اوضاع ساده نیست. وب‌سایت معتبر iFixit این مشکل را با دقت بیشتری بررسی کرده است. اپل طی یک اقدام عجیب و برخلاف سایر سازندگان لپ‌تاپ این کابل را از سمت صفحه‌نمایش قابل جدا شدن طراحی نکرده است. اپل این کابل را داخل صفحه‌نمایش مک‌بوک پرو قرار داده است. همین امر باعث شده تا کاربران به‌جای تعویض کابل با قیمت ۷ دلار کل صفحه‌نمایش را تعویض کنند که برای آنها حدود ۷۰۰ دلار آب می‌خورد.

واکنش اپل به شکایت کاربران

کاربران اپل پس از فهمیدن این موضوع به شدت عصبانی شده‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل عصبانیت آنها این است که این اتفاق به مرور زمان می‌افتد. یعنی بعد از اینکه گارانتی دستگاه تمام شد! آنها هم که نمی‌خواهند ۷۰۰ دلار بابت ضعف طراحی به اپل پرداخت کنند به صفحه رسمی وب‌سایت اپل رفتند و در قسمت نظرها این مشکلات را مطرح کردند. اما اپل به هیچ کس اجازه نمی‌دهد نظر منفی منتشر کند. حتی شما هم می‌توانید این موضوع را امتحان کنید. اگر مشکل خود را با مک‌بوک کامنت بگذارید حتما اپل جلوی انتشار آن را می‌گیرد، این موضوع برای تکنسین iFixit هم اتفاق افتاده است. البته این چیز جدیدی از اپل نیست. این شرکت برای اینکه احتمال می‌دهد در کانال یوتیوب زیر ویدئوهای محصولاتش نظر منفی نوشته شود اجازه نظر دادن را در همه ویدئوهای خود بسته است.