گوگل در Project Soli تلاش دارد تا با کمک نوعی رادار مینیاتوری، حرکات و اشارات را بدون استفاده از تکنولوژی لمسی تشخیص دهد و از آنها برای کنترل دستگاه‌های دیجیتالی بهره ببرد. پروژه سولی در سال ۲۰۱۵، به همراه چند پروژه دیگر ATAP توسط گوگل معرفی شد. در این پروژه، روش جدید برای برقراری ارتباط استفاده می‌شود که در آن دیگر نیاز به صفحه نمایش لمسی نیست و به دلیل وجود رادارهای تشخیص‌دهنده، حرکت انگشت، در فضاهای مجازی -virtual – نیز کاربرد دارند. در پروژه سولی، یک پرتورادار از داخل جسمی هم‌اندازه یک تراشه متصاعد می‌شود که در آن وجود تکنولوژی سالی باعث می‌شود کمترین حرکات انگشت، دریافت و پردازش شود. به‌عنوان مثال، کاربرمی‌تواند با نزدیک کردن انگشت شست و اشاره، برای کلیک کردن یا انجام هر دستور دیگری استفاده کند. از دیگراشارات مشمول در این تکنولوژی می‌توان به کشیدن انگشت اشاره روی انگشت شست اشاره کرد که برای قابلیت کم و زیاد کردن صدا –Volume- دستگاه کاربرد دارد.

پروژه سولی اما مسیر سختی را تا به اینجا پیموده است. در ماه مارس، گوگل درخواستی به ثبت رساند که طی آن از FCC درخواست می‌کرد تا به تکنولوژی سالی اجازه فعالیت به روی باندهایی با فرکانس‌های بالاتر-و فراتر از مجوز سازمان تنظیم مقررات آمریکا- صادر کند. محدودیت‌های اعمال شده FCC دلیلی برای تاخیر به‌وجود آمده در کارآیی پروژه سولی بود و با وجود این سطح کم از انرژی، سولی نمی‌توانست به درستی تمامی حرکات را تشخیص دهد و به همین دلیل کاربر قادر به استفاده حداکثری از کارآیی‌های این تکنولوژی نبود. در این بین، فیس‌بوک و دیگر شرکت‌های مشابه نیز نگرانی‌های خود را درباره مجوز دسترسی این پروژه به فرکانس‌های بالاتر ابراز کرده و اعلام کردند که این دسترسی ممکن است با دیگر تکنولوژی‌های موجود تداخل پیدا کند. با این وجود، این دو شرکت در ماه سپتامبر با یکدیگر به توافق رسیدند.

گوگل درخواست دسترسی به فرکانس یا انرژی بالاتر خود را کمی تقلیل داد و فیس‌بوک نیزموافقت کرد که در سطوح بالاتر فعالیت کرده تا تداخلی ایجاد نشود. در سی‌و‌یکم دسامبر، FCC بالاخره با درخواست گوگل موافقت کرد و به پروژه سولی اجازه فعالیت در سطوحی بالاتر از سطح فعلی خود صادر کرد. این دستیابی برای پروژه سولی، اجازه رسمی فعالیت بازاری آن محسوب می‌شود و حالا حتی استفاده از آن در داخل هواپیما نیز مانعی ندارد.  سولی در واقع می‌تواند برای دستگاه‌هایی همچون ساعت‌های هوشمند کاربرد زیادی داشته باشد زیرا به دلیل کوچک بودن این دستگاه‌ها امکان برقراری ارتباط کاربر با دستگاه در کمترین حالت ممکن است. گوگل همچنین اعلام کرده که این تکنولوژی برای معلولان حرکتی، شنوایی و بینایی نیز کاربردهای زیادی خواهد داشت.