مدتی است اپراتورهای اینترنتی از وضعیت تعرفه اینترنت موبایل ناراضی‌ هستند و معتقدند تعرفه بالای صوت در اپراتورهای موبایل حاشیه سود خوبی در این بخش ایجاد کرده و به آنها کمک می‌کند که بخش دیتای موبایل را پوشش داده و با قیمت‌هایی پایین‌تر از قیمت منطقی اینترنت موبایل عرضه کنند. این موضوع باعث شده برخی از شرکت‌های FCP کم‌کم دچار مشکلات مالی شده و از بازار خارج شوند و درنتیجه مشترکانشان را از دست بدهند. به‌همین دلیل بخش خصوصی و همچنین اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی و در صدر آنها شرکت مخابرات ایران، از رگولاتوری درخواست اصلاح تعرفه را دارد تا با کاهش تعرفه‌ صوت در اپراتورهای موبایلی، حاشیه سودی که معتقدند در این بخش ایجاد شده، از بین رفته و تعرفه‌های اینترنتی در موبایل واقعی شود.

حاشیه سود اپراتورها از صوت؛ دلیل دامپینگ اینترنت

محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای چندی پیش به تعرفه پایین صوت در اپراتورهای موبایل اعتراض کرده و گفته بود بالا بودن تعرفه‌های صوت به دامپینگ بازار توسط اپراتورها کمک می‌کند و آنها که از بازار صوت منبع درآمد خوبی دارند، از جای دیگر هزینه می‌کنند. اگر تعرفه‌ صوت موبایل واقعی و مثل اینترنت ثابت که به‌طور متناسب کم شده، کاهش پیدا کند، آن وقت تعرفه اینترنت موبایل هم واقعی می‌شود. وی همچنین اظهار کرده بود: اپراتورهای تلفن همراه که روی اینترنت حاشیه‌ سود پایینی دارند، حاشیه سودشان روی صوت خوب است و این حاشیه به آنها کمک می‌کند که این قسمت را پوشش دهند. این موضوع باعث شده تعداد محدودی از شرکت‌های FCP کم کم دچار مشکلات مالی شده و از بازار خارج شوند و درنتیجه مشترکشان را از دست بدهند که این خواسته مردم، صنف و دولت نیست.

اپراتورها تعرفه‌های صوت را افزایش دادند!

اما چندی پس از این موضوع، نه تنها کاهش تعرفه صوت اتفاق نیفتاد، بلکه اپراتورهای موبایل آن‌طور که اعلام کردند، در راستای یکسان‌سازی تعرفه‌های خود، تعرفه مکالمات برای برخی تماس‌های درون‌ و برون شبکه در سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی را افزایش دادند که اگرچه اتفاقی خلاف قانون و خارج از تعرفه‌های تعیین‌شده در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نبود، اما فارغ از افزایش تعرفه برای کاربران، گامی خلاف خواسته ارائه‌دهندگان اینترنت ثابت و بخش خصوصی به شمار می‌رفت. در این باره حسین ریاضی، مدیرعامل یک شرکت اینترنتی با بیان اینکه در حال حاضر اپراتورها سرویس صوت را با گران‌ترین نرخ عرضه می‌کنند، گفت: موبایل در ابتدا یک ابزار لوکس بود و بحث دیتا هم مطرح نبود، اما اکنون مردم مجبورند از موبایل استفاده کنند. به‌همین دلیل اگر اپراتوری که درآمد خوبی از مکالمات دارد، بخواهد پیشنهاد دیتای ارزان بدهد که مشترکش به اپراتور دیگری مهاجرت نکند، طبق قوانین تجارتی دامپینگ انجام داده است.

همچنین دبیر سندیکای صنعت مخابرات با بیان اینکه اپراتورهایی که کارشان فقط ارائه سرویس اینترنت است، نمی‌توانند با اپراتورهای همراه رقابت کنند، اظهار کرده بود: همراه اول و ایرانسل با دقیقه‌ای ۴۰ تا ۶۰ تومان برای مکالمه، درآمد بالایی دارند و مردم هم عادت کرده‌اند که حتی اگر تلفن ثابت باشد، از موبایل استفاده کنند و مهم نیست چه نرخی داشته باشد. به‌این ترتیب پول زیادی وارد اپراتور می‌شود و محبوبیت خودش را با بسته‌های ارزان‌قیمت اینترنتی حفظ می‌کند و با هیچ اپراتوری قابل رقابت نیست.

مشکل اینترنت ثابت، کیفیت سرویس است

البته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دلیل اصلی مهاجرت کاربران از اپراتورهای ثابت به همراه، کیفیت و کمیت سرویس است، درباره درخواست اپراتورهای ثابت برای اصلاح تعرفه اینترنت توضیح داد: در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰ درصد درآمد اپراتورها از دیتا و ۳۰ تا ۴۰ درصد از حوزه ویس است. اپراتورهای ثابت می‌گویند از بالا بودن تعرفه ویس برای پایین آوردن تعرفه دیتا استفاده می‌کنند و می‌توانند بازار بزرگ‌تری را بگیرند که ۷۰ درصد بازارشان را می‌سازد. اما الان مشکل اپراتورهای ثابت بحث تعرفه نیست. او همچنین خاطرنشان کرد: در گذشته شما روی سرویس ۳G، متوسط 2 تا 3 مگابیت پهنای باند سرعت داشتید و ADSL خانه به شما 7 تا 8 مگ سرعت می‌داد، اما الان وقتی سرعت موبایل به‌طور متوسط ۲۵ مگ است و سرعت خانه روی همان 6 مگ مانده، شما علاقه‌ای به سوئیچ کردن روی اینترنت ثابت ندارید. بنابراین دلیل اصلی از دید ما که بررسی می‌کنیم، قیمت نیست بلکه کیفیت و کمیت سرویس است.

 حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با بیان اینکه در حال حاضر حداکثر درآمد اپراتورها از دیتاست، از تعیین مقرراتی برای آزادسازی تعرفه‌ها خبر داد و درباره درخواست‌ اپراتورهای اینترنتی برای اصلاح تعرفه‌ صوت و آزادسازی تعرفه اینترنت اظهار کرد: ما هم متقاضی آزادسازی تعرفه هستیم، مقرراتش را آماده کردیم و این موضوع در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد. اتفاقا بخش‌های خصوصی کمی از این موضوع می‌ترسند و احساس می‌کنند اگر در آزادسازی نظارتی نباشد، شرکت‌های بزرگ‌تر با تعرفه‌های تهاجمی مشکل ایجاد کنند.