درآمدهای بخش سرویس اپل در این فصل به رکورد ۱۰ میلیارد دلار رسید. درآمد بخش سرویس‌های اپل از ۹/ ۷ میلیارد دلار در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ به ۱۰ میلیارد دلار در فصل چهارم امسال رسیده است.  تیم کوک در جریان اعلام آمارهای مالی این فصل گفت: امسال، سالی بود که ما ۲ میلیاردمین محصول مبتنی بر iOS را هم به فروش رساندیم و دهمین سالگرد تاسیس اپل‌استور را جشن گرفتیم و به رکورد درآمدی جدیدی در تاریخ اپل رسیدیم. به گفته تیم‌کوک طی دو ماه گذشته این شرکت نسخه‌های جدیدی از آی‌فون، ساعت اپل و آی‌پد مک را عرضه کرده است و با قوی‌ترین سبد محصولات و خدمات به استقبال تعطیلات می‌رویم.  اپل همچنین ۸۹/ ۴۶ میلیون آی‌فون در این فصل فروخته که سقف انتظار سرمایه‌گذاران و سهامداران آن بوده است اما نکته اینکه در فصل مالی مشابه در سال گذشته نیز اپل ۴۶میلیون آی‌فون فروخته بود. همچنین متوسط قیمت هر آی‌فون ۷۹۳دلار بوده که از ۷۵۰ دلار پیش‌بینی تحلیلگران بیشتر بوده است. پیش‌بینی اپل برای سال مالی ۲۰۱۹ نیز به شرح زیر اعلام شده است:

درآمد بین ۸۹ تا ۹۳ میلیارد دلار

حاشیه سود ۳۸ تا ۵/ ۳۸ درصد

هزینه عملیاتی بین ۷/ ۸ تا ۸/ ۸ میلیارد دلار

درآمدها و هزینه‌های دیگر: ۳۰۰ میلیون دلار

نرخ مالیات حدود ۵/ ۱۶ درصد

آمار پنهانی اپل

همچنین در جریان اعلام آمارهای فصل مالی چهارم شرکت اپل مدیر مالی این شرکت لوکاماستری اعلام کرد که دیگر این شرکت آمار فروش تعداد آی‌فون، آی‌پد یا کامپیوترهای مک را اعلام نخواهد کرد. این کاری بود که تاکنون اپل در زمینه محصولات کوچک‌تر و با آمار فروش ضعیف‌تر انجام می‌داد اما ظاهرا حالا تصمیم گرفته آن را به همه محصولاتش تعمیم دهد تا خود را از زیر فشار کاهش فروش تعدادی از محصولات خارج کند. اپل اما آمار این محصولات کوچک‌تر را با محصولات دیگر ترکیب و اعلام می‌کرد. این تصمیم به دنبال آن اعلام شد که مشخص شد درصد فروش آی‌فون نسبت به سال قبل تغییری نکرده هرچند درآمد آن ۲۹ درصد افزایش یافته است.

اپل اعلام کرده تصمیم برای عدم اعلام تعداد فروش محصولات به این دلیل است که این آمار بیان‌کننده پیچیدگی‌های تجارت آن محصولات نیست و به‌خصوص ارتباط رابطه تعداد آنها با تجارت به کمترین زمان ممکن نسبت به گذشته رسیده است. تیم‌کوک مدیرعامل اپل هم می‌گوید: «این موضوع کمی شبیه زمانی است که شما به فروشگاهی رفته‌ و از آن خرید کرده‌اید و کارتتان را به صندوق‌دار داده‌اید و صندوق‌دار هنگام حساب کردن خریدها از شما بپرسد چند قلم کالا خریده‌اید؟ کوک اضافه می‌کند: اهمیتی ندارد که چند قلم جنس خریده شده و تعداد آنها تاثیری در ارزش کلی آنها نمی‌گذارد.»  هرچند تعداد فروش احتمالا به‌طور دقیق مشخص‌کننده وضعیت تجارت اپل نیست اما آن آمارها به تحلیلگران و روزنامه‌نگاران کمک می‌کرد که قیمت متوسط محصولات را محاسبه کنند.

برای مثال تعداد فروش آنها می‌توانست مشخص کند فروش مدل‌های مختلف آی‌فون چه تفاوتی با هم دارد به‌ویژه که قیمت آی‌فون‌های جدید مثل آی‌فون ۱۰S، آی‌فون ۱۰S MAX یا آی‌فون XR قیمتی بالاتر از آی‌فون‌های مدل‌های قبلی مثل SE یا آی‌فون ۶S یا آی‌فون ۶ دارند که حالا دیگر تولید نمی‌شوند. به‌نظر می‌رسد در تعطیلات سال نو میلادی پیش‌رو کار تحلیلگران برای تخمین میزان فروش محصولات اپل طی پاییز امسال بسیار سخت خواهد بود. مدیر مالی اپل می‌گوید: رقبای اپل هم در حوزه‌هایی چون تلفن‌همراه، لپ‌تاپ یا تبلت هم تعداد فروش محصولاتشان را در آمارهای مالی خود ذکر نمی‌کنند.