البته گوشی‌های گوگل که سری «پیکسل» نام دارند، همواره از نخستین گوشی‌هایی هستند که به جدیدترین نسخه از اندروید مجهز می‌شوند.حالا به نظر می‌رسد شرکت ژاپنی سونی برای عرضه و انتشار زودهنگام اندروید ۰/ ۹ برای برخی از جدیدترین پرچمدارانش بسیار مشتاق است و به همین دلیل هم نام برخی از دستگاه‌های موردنظرش را اعلام کرده است تا به کاربرانش نوید بدهد که قادر خواهند بود به زودی گوشی‌های پرچمدار خود را به‌روزرسانی کنند. سونی به تازگی فهرستی از گوشی‌های پرچمدار و میان‌رده خود را که به اندروید پای به روزرسانی خواهند شد منتشر کرده است.

در این فهرست نام گوشی‌های اکسپریا XZ پریمیوم، XZ۱ و XZ۱ کامپکت نیز به چشم می‌خورد که قرار است این به‌روزرسانی را در تاریخ ۲۶ اکتبر معادل چهارم آبان سال جاری دریافت کنند. این در حالی است که گوشی اکسپریا XZ۲ پریمیوم در تاریخ ۷ نوامبر سال جاری میلادی به‌روزرسانی خواهد شد. در کنار این محصولات پرچمدار، گوشی‌های میان رده سونی نیز از جمله اکسپریا XA۲، XA۲ اولترا و XA۲ پلاس نیز در سومین ماه از سال آینده میلادی یعنی تاریخ ۴ مارس به‌روزرسانی خود را دریافت خواهند کرد.

برندهای تکنولوژی و شرکت‌های تولیدکننده موبایل در سراسر جهان که از سیستم عامل اندروید برای پلت‌فرم گوشی‌های خود استفاده می‌کنند، موظفند هر سال با معرفی نسخه‌های جدید اندروید ازسوی گوگل به‌عنوان شرکت توسعه‌دهنده این سیستم عامل، نسخه‌های دریافتی را با توجه به نیاز و قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند تولیدشده خود، بازطراحی کرده و سپس آن را به‌صورت همگانی در دسترس عموم کاربران گوشی‌های موردنظر قرار داده و منتشر کنند. کاربران با نصب جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید قادر خواهند بود از قابلیت‌های جدیدی بهره‌مند شوند و سرعت سیستم‌عامل خود را نیز در بسیاری از برنامه‌های کاربردی بهبود بخشند.