شرکت ادوب به‌عنوان توسعه‌دهنده و ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای کاربردی نظیر فتوشاپ، با انتشار یک نسخه مخصوص تبلت‌های آی‌پد اپل از برنامه و تلاش‌های خود برای ارتقای سطح کیفی و امکان استفاده بهتر کاربران از این برنامه کاربردی رونمایی کرده است. ادوب در جریان کنفرانس ماکس که در شهر لس‌آنجلس آمریکا برگزار شد، به‌صورت رسمی از نسخه جدید برنامه فتوشاپ CC برای آی‌پد اپل پرده‌برداری کرد تا کاربران و علاقه‌مندان پلت‌فرم و سیستم‌عامل iOS از سال آینده میلادی به بعد بتوانند از این اپلیکیشن خوب و کاربردی استفاده کنند و از قابلیت و امکانات وسیع و گسترده آن بهره‌مند شوند.

مدت‌هاست که این شرکت فعال در زمینه توسعه نرم‌افزارهای رایانه‌ای با تمرکز بر اپلیکیشن‌های Creative Cloud سعی دارد نرم‌افزارهای خود را در اختیار کاربر در سایر پلت‌فرم‌های مختلف به‌جز سیستم‌های عامل‌ رایانه‌ای نظیر ویندوز قرار دهد. به‌همین خاطر تصمیم گرفته است که کاربران سیستم‌عامل iOS را هدف بعدی خود قرار دهد. البته نسخه اپلیکیشن فتوشاپ مخصوص آی‌پد تمامی قابلیت‌های نسخه دسک‌تاپ را نخواهد داشت اما به نظر می‌رسد این شرکت برای این مساله نیز فکر و اعلام کرده است که با گذشت زمان، این نسخه تکامل پیدا کرده و به تمامی قابلیت‌های نسخه اصلی نرم‌افزار مجهز خواهد شد.

نسخه جدید اپلیکیشن فتوشاپ قابلیت همگام‌سازی و یکپارچه‌سازی با سایر نسخه‌های فتوشاپ را دارد، بنابراین کاربران قادر خواهند بود بخشی از کار موردنظر خود را روی آی‌پد انجام داده و ادامه آن را با نسخه اصلی و دسک‌تاپ تکمیل و انجام دهند.  این در حالی است که هنوز اطلاعات و جزئیات دقیقی از این نسخه در دست نیست و باید تا زمان عرضه و انتشار عمومی آن که گفته شده در اوایل سال آینده میلادی خواهد بود، در انتظار بمانیم.