منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه با اختصاص ۳۸ درصد از تعداد کل کاربران ارزهای مجازی در جهان رتبه نخست این رده‌بندی را به خود اختصاص داده‌اند. طرفداران ارزهای مجازی همچون بیت‌کوین در منطقه اروپا با ۲۷ درصد در جایگاه دوم و آمریکای شمالی با ۱۷ درصد در رتبه سوم جای گرفته‌اند. کاربران ساکن و فعال در منطقه آمریکای‌لاتین نیز ۱۴ درصد و خاورمیانه چهار درصد از سهم بازار ارزهای دیجیتال را از آن خود کرده‌اند. کشورهای آفریقایی به دلیل غیرقابل دسترس بودن اطلاعات کافی از این رده‌بندی حذف شده‌اند و این‌طور که به‌نظر می‌رسد تعداد قابل‌توجهی از کاربران نیز در این منطقه قرار نگرفته‌اند.

پژوهشگران با توجه به افزایش روزافزون استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌شده همچون بیت‌کوین، همچنین پیش‌بینی کرده‌اند که با توسعه پلت‌فرم و صرافی‌های مجاز در کشورهای مختلف و همچنین تغییر رویکرد و سیاست‌گذاری دولت‌های مختلف در جهان، تعداد کاربران و طرفداران ارزهای دیجیتال با افزایش بی‌نظیر و بی‌سابقه‌ای در سال‌های آینده مواجه شود. بیت‌کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی معرفی شد و به‌تدریج به مشهورترین ارز دیجیتال در سراسر جهان که ارزش بسیار بالایی پیدا کرد، تبدیل شد. گفته می‌شود ارزهای دیجیتال رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به‌صورت ناشناس و با استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمندی از پلت‌فرم‌های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.

در ابتدا بسیاری از کشورهای جهان در تلاش بودند تا این پول بی‌افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند چراکه آنها بر این باورند بیت‌کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن‌زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت استفاده از آن می‌شود. اما به تدریج با توسعه روزافزون پلت‌فرم‌های مربوطه و پیشرفت و تکامل ارزهای مجازی، هم‌اکنون بسیاری از کشورهای جهان درحال تغییر سیاست‌های خود و قانون‌گذاری برای استفاده صحیح هستند تا تبادلات پولی و مالی خود را از این طریق تسهیل و تسریع بخشند.