از نظر فنی ما با تصاویر واقعی از این گوشی روبه‌رو نیستیم اما تصاویر طراحی‌های رایانه‌ای تولیدکننده ساخته شده توسط استیو همرستوفر که به OnLeaks@ هم معروف است می‌توانند به ما در داشتن درک درستی از این گوشی کمک بسزایی کنند. با اطمینان می‌توان گفت که دلیلی برای شک کردن به این تصاویر انتشاریافته وجود ندارد. تصاویری که یک دستگاه متعارف را با بریدگی قطره‌مانند در بالای صفحه که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است تا در کاهش حاشیه‌های روی گوشی کمک کند نمایش می‌دهد. حاشیه‌های گوشی کمی بیشتر از انتظار خودنمایی می‌کنند و بخش پایینی گوشی به راحتی می‌تواند میزبان لوگوی موتورولا باشد. البته دوربین دوگانه بخش پشتی گوشی تا حدودی عجیب و غریب تعریف می‌شود، چون ظاهر آن در نوع خود متفاوت است.

با این وجود باید به خاطر داشته باشید که در اینجا با یک گوشی اقتصادی روبه‌رو هستیم پس طبیعتا نباید انتظار یک طراحی بی‌عیب و نقص را داشته باشیم. حسگر اثر انگشت قرار گرفته در زیر ترکیب دوگانه دوربین با لوگوی انحصاری شبیه به بال خفاش جلوه زیبایی به گوشی داده و شایان ذکر است که هنوز هم جک هدفون در طراحی باقی مانده است. در زمینه ابعاد کلی گوشی هم به نظر نمی‌رسد که حالت بریدگی قطره مانند بتواند دردی از موتو‌جی ۷ دوا کند چون در بهترین حالت هم نسبت به موتو جی ۷/ ۵ باید انتظار چند میلی‌متر بیشتر در بلندی و پهنا از این گوشی ۶ اینچی را داشته باشیم. البته طرف خوشحال‌کننده ماجرا را هم از یاد نبریم که ضخامت گوشی با وجود بیرون آمدن دوربین گوشی هم نسبت به قبل کاهش یافته است.

ظاهرا شاهد هیچ پیشرفتی در زمینه سخت‌افزار نخواهیم بود بنابراین در حالتی راضی‌کننده می‌توانیم انتظار یک صفحه‌نمایش فول‌اچ‌دی پلاس، یک پردازنده هشت هسته‌ای، ۴ گیگابایت حافظه رم، ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی، یک باتری با ظرفیت ۳۵۰۰ میلی‌آمپری، اندروید ۹ پای، ترکیب ۱۶+۵ مگاپیکسلی دوربین اصلی و دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی داشته باشیم. البته هیچ‌کدام از این خصوصیات را نباید به‌عنوان واقعیت قطعی در نظر گرفت.