حمله سایبری به اکوئیفاکس بدون شک یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری در جهان به‌شمار می‌رود که تعداد زیادی از مشتریان و کاربران آمریکایی، کانادایی و انگلیسی را تحت‌تاثیر گذاشت و با مشکلات زیادی مواجه ساخت. از جمله اطلاعاتی که از این مشتریان انگلیسی به سرقت رفته بود، می‌توان به نام، تاریخ تولید، آدرس پست‌الکترونیکی (ایمیل)، شماره تماس، جزئیات کارت‌های اعتباری، شماره گواهینامه رانندگی و همچنین گذرواژه‌های آنها اشاره کرد. حالا سازمان رگولاتوری و تنظیم مقررات رادیویی و اینترنتی در انگلستان این شرکت آمریکایی را به دلیل خسارات جبران‌ناپذیری که به مشتریان انگلیسی و نقض حریم خصوصی آنها وارد شده است، ۵۰۰ هزار پوند جریمه کرده است.

شرکت اکوئیفاکس که در ایالت آتلانتای آمریکا مستقر است، یک هدف بالقوه برای هکرها به‌شمار می‌آید چراکه اطلاعات بسیاری از افراد نظیر اقساط پرداخت‌شده، اطلاعات مربوط به وام‌ها، کارت‌های اعتباری بانکی، قبوض پرداخت‌شده و به‌طور کلی تمامی سوابق مالی افراد را شامل می‌شود. بدین‌ترتیب هکرها با نفوذ و دسترسی به این شرکت‌ها و آژانس‌ها می‌توانند به اطلاعات ارزشمند بسیاری از مردم دست یابند. هکرها همچنین به اسامی افراد، آدرس و تاریخ تولد دسترسی داشتند. بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان امنیت سایبری، شرکت اکوئیفاکس را مقصر دانسته‌اند چراکه به باور آنها این شرکت در به‌روزرسانی، ارتقای سیستم امنیتی خود و شناسایی زودهنگام هکرها کوتاهی کرده است. البته گمانه‌زنی‌های دیگری نیز وجود دارد، به‌عنوان مثال با توجه به اقدام سه تن از مدیران ارشد اکوئیفاکس برای فروش سهام این شرکت (به ارزش تقریبا دو میلیون دلار)، احتمال همدستی و انگیزه مادی مدیران این شرکت نیز قوت گرفته است.

این سازمان در ماه ژوئیه سال‌جاری میلادی، شرکت فیس‌بوک را نیز تحت‌تاثیر رسوایی همکاری با موسسه تحقیقاتی کمبریج آنالتیکا ۵۰۰ هزار پوند جریمه کرد. در مجموع گفته می‌شد که اطلاعات خصوصی و مالی بیش از ۱۴۵ میلیون کاربر در جریان رسوایی اکوئیفاکس به سرقت رفته و افشا شده است. به گفته مقامات امنیتی انگلستان، افشاشدن اطلاعات مالی و حریم خصوصی مشتریان انگلیسی اکوئیفاکس تا حد زیادی امنیت ملی این کشور را به‌خطر انداخته و آنها را با مشکلات امنیتی شدیدی روبه‌رو کرده است.