روبات‌ها در نوع خود عالی هستند، اما ما می‌توانیم از روباتیک برای پیشرفت محیط و پر کردن اوقات فراغت خود استفاده کنیم. در حال حاضر یک تیم از دانشگاه ییل (Yale) با معرفی «پوست روباتیک» این ایده را به سطح جدیدی آورده است. این فناوری جدید که در اصل برای ناسا طراحی شده، به کاربران اجازه می‌دهد که اشیای بی‌جان را به حرکت درآورند.این پوست‌های جدید از ورق‌های انعطاف‌پذیر با حسگرها و محرک‌های ویژه در آزمایشگاه «ربکا کرامر بوتیگلیو» استادیار مهندسی مکانیک و علوم مواد در دانشگاه ییل ساخته شده است. اگر این پوست روی یک شیء بدون شکل و ناپایدار مانند یک ساختار فومی قرار بگیرد، می‌تواند یک حرکت دائمی استاتیکی را به شکل یک روبات موقت در آن فراهم کند.

این اشیای متحرک می‌توانند برای انجام کارها و وظایف مختلف مورد استفاده قرار گیرند. این فناوری به طور معناداری طیف وسیعی از روبات‌های جدید را توسعه می‌دهد که می‌تواند برنامه‌های کاربردی جدیدی را در همه چیز از جمله عملیات جست‌وجو و نجات و پوشیدنی‌ها ارائه دهد. کاربران می‌توانند از تصورات و تخیل خود برای طراحی سیستم‌های روباتیک منحصر به فرد با توجه به نیازهای فردی خود استفاده کنند. «بوتیگلیو» گفت: ما می‌توانیم این پوسته‌ها را روی هر شیء دلخواه قرار دهیم تا کار مشخصی را انجام دهد. سپس آن را درآورده و روی یک شیء دیگر برای انجام یک کار متفاوت بکشیم. وی افزود: پس از آن می‌توانیم همان پوسته را از این جسم برداریم و آنها را به یک پیراهن برای ساخت یک وسیله پوشیدنی فعال و متحرک متصل کنیم. بنابراین پوست روباتیک می‌تواند به شکل نامحدود برای ایجاد روبات‌های چند منظوره به کار رود. این فناوری برای اولین بار با مشارکت ناسا طراحی شده بود تا برای سیستم‌های روباتیک نرم استفاده شود.

این فناوری قرار بود فضانوردان را در انجام مجموعه‌ای از وظایف با مواد قابل تغییر و تنظیم مجدد یاری کند. با توجه به محدود بودن وسایل در ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS)، پوست‌های روباتیک یک راه‌حل مفید برای استفاده‌های مختلف از اشیای موجود و تبدیل آنها به ابزارهای مفید است. به‌عنوان مثال می‌توانند روی یک تکه فوم اعمال شوند تا آن را به یک بازوی روباتیک تبدیل کنند و سپس برای ساخت یک مریخ‌نورد استفاده شوند.