حالا به‌تازگی تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که گوشی‌های جدیدی که اپل قصد دارد کمتر از ۱۰ روز دیگر از آنها رونمایی و پرده‌برداری کند، قادر خواهند بود میزان فروش این شرکت آمریکایی را به طرز خیره‌کننده‌ای افزایش دهند، چراکه به نظر می‌رسد به‌رغم آی‌فون ۱۰ که در سال قبل معرفی شد، کاربران بسیاری در سراسر جهان در انتظار تهیه و خریداری این محصول باشند که به محض معرفی و عرضه به بازار، به خریداری و استفاده از آن اقدام کنند. شنیده‌ها حاکی است که آی‌فون ایکس اس، آی‌فون ایکس اس مکس و آی‌فون ۱/ ۶ اینچی با صرفه اقتصادی به‌صورت رسمی در رویدادی در تاریخ ۱۲ سپتامبر معرفی و رونمایی خواهد شد که انتظار می‌رود این سری از آی‌فون‌های جدید بیشترین حجم از میزان فروش را برای اپل به ارمغان بیاورند.

به عقیده تحلیلگران فعال در موسسه KeyBanc Capital Market، یکی از دلایلی که به‌نظر می‌رسد موجب جذب خیل عظیمی از کاربران و علاقه‌مندان به سری جدید گوشی‌های آی‌فون ۲۰۱۸ شود، بزرگ‌تر بودن اندازه و ابعاد نمایشگر آن در مقایسه با سری‌های قبلی آی‌فون نظیر آی‌فون ۱۰ (ایکس) است. آنها در یادداشتی همچنین خاطرنشان کرده‌اند که اندازه و سایز صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر بزرگ‌ترین عامل جذب مشتریان و کاربران به گوشی‌های جدید بوده است و به نظر می‌رسد که شرکت‌های تولیدکننده موبایل نیز به خوبی بر این امر واقف هستند و در جهت افزایش میزان فروش خود از آن بهره می‌برند. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر تقریبا می‌توان گفت تمامی گوشی‌های جدیدی که معرفی شده است، هر یک در مقایسه با نسل‌های پیشین سایز و اندازه بزرگ‌تری دارند.

البته افزایش اندازه و سایز نمایشگر گوشی‌های هوشمند یکی دیگر از عوامل افزایش و رشد قیمت نهایی این محصولات نیز به شمار آمده است. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود اپل با اتخاذ سیاست‌گذاری و استراتژی‌های جدید سعی دارد عملکرد نه چندان مطلوب آی‌فون ۱۰ را جبران کرده و به افزایش میزان فروش و محبوبیت گوشی‌های نسل جدید خود بپردازد. آنها همچنین عنوان کرده‌اند که به احتمال زیاد گوشی ۱/ ۶ اینچی مقرون به صرفه اپل می‌تواند برگ برنده این شرکت در رشد فروش باشد، چراکه بسیاری از کاربران قادر خواهند بود با پرداخت هزینه تمام شده کمتری به قابلیت‌های موردنظر و برند محبوب خود دسترسی یابند.  البته بسیاری دیگر از تحلیلگران فعال در بازار محصولات تکنولوژی براین باورند با توجه به رکود جهانی بازار موبایل، نمی‌توان انتظار فروش فوق‌العاده‌ای از گوشی‌های جدید آی‌فون ۲۰۱۸ داشت، اما به‌طور کلی می‌توان گفت که مجموع فروش آی‌فون در سال ۲۰۱۹ بسیار موفقیت‌آمیزتر از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.