در رتبه‌های چهارم و پنجم نیز سنگاپور و ایسلند به ترتیب با سرعت دانلود ۸۴/ ۵۲ و ۳۵/ ۵۲ مگابیت برثانیه قرار دارند. استرالیا با سرعت ۲۶/ ۵۲، هلند با سرعت ۷۷/ ۵۰، کانادا با سرعت ۷۰/ ۴۹، بلژیک با سرعت ۲۷/ ۴۷، مجارستان با سرعت ۴۰/ ۴۶ مگابیت برثانیه به ترتیب در رده‌های ۶ تا ۱۰ این فهرست هستند. این درحالی است که متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت همراه ۸۱/ ۲۲ مگابیت برثانیه است.

همچنین بیشترین سرعت دانلود اینترنت ثابت در جهان در ماه جولای سال جاری میلادی به سنگاپور تعلق دارد. سرعت دانلود اینترنت ثابت این کشور ۴۷/ ۱۸۱ مگابیت برثانیه است. در رده دوم این فهرست هنگ کنگ با سرعت دانلود ۶۵/ ۱۴۶ مگابیت برثانیه قرار دارد و پس از آن ایسلند با سرعت دانلود ۶۲/ ۱۴۳ مگابیت برثانیه است. رومانی و کره جنوبی نیز به ترتیب با سرعت دانلود ۹۸/ ۱۰۵ و ۰۷/ ۱۰۲ در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند. پس از آن ایالات متحده آمریکا با سرعت ۹۱/ ۹۶، مجارستان با سرعت ۴۸/ ۹۶، سوئیس با سرعت ۴۹/ ۹۴، لوکزامبورگ با سرعت ۰۱/ ۹۳ و ماکائو با سرعت ۵۳/ ۹۰ مگابیت برثانیه به ترتیب در رتبه‌های ۶تا ۱۰ قرار دارند.

این درحالی است که متوسط جهانی سرعت دانلود با اینترنت ثابت ۴۱/ ۴۶مگابیت برثانیه است. علاوه براین موارد کره جنوبی که یکی از بهترین خدمات اینترنتی جهان را ارائه می‌کند در رده بندی جولای ۲۰۱۸ با افول روبه‌رو شده است. سرعت دانلود اینترنت همراه این کشور ۶۴/ ۳۶ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود آن ۱۴/ ۱۴ مگابیت برثانیه است. کره جنوبی در این رده بندی ۳ پله سقوط کرده در رتبه نوزدهم قرار دارد.

در بخش اینترنت ثابت نیز سرعت دانلود در این کشور ۰۷/ ۱۰۲مگابیت برثانیه و سرعت آپلود ۵۳/ ۸۶ مگابیت برثانیه است. در این قسمت نیز کره جنوبی با یک پله سقوط در رده پنجم قرار دارد. ترکیه همسایه ایران نیز در این رتبه بندی حضور دارد. سرعت دانلود اینترنت همراه این کشور ۹۱/ ۳۳ و سرعت آپلود آن ۰۳/ ۱۳ مگابیت برثانیه است. ترکیه در این رده‌بندی با ۳ پله صعود در رده ۲۷ جهانی قرار دارد. از سوی دیگر در بخش اینترنت ثابت رتبه ترکیه با ۴ پله سقوط به ۹۱ رسیده است.

سرعت دانلود اینترنت ثابت این کشور ۵۱/ ۱۶ و سرعت آپلود آن ۸۱/ ۴ مگابیت برثانیه است. در این رده‌بندی ایالات متحده آمریکا نیز حضور دارد. سرعت دانلود اینترنت همراه در این کشور ۴۰/ ۲۷ و سرعت آپلود آن ۴۶/ ۸ مگابیت برثانیه است. این کشور در رده جهانی ۴۸ قرار دارد. رتبه این کشور در رده بندی اینترنت همراه تغییری نکرده است. از سوی دیگر سرعت دانلود اینترنت ثابت در این کشور ۹۱/ ۹۶ و سرعت آپلود آن ۸۶/ ۳۲ مگابیت برثانیه است. آمریکا در این رده‌بندی با یک پله صعود در رتبه ۶ جهانی قرار دارد.