اوبری که در آینده شاهد آن خواهیم بود، سرویس‌های ارسال سفارش‌های غذا، درخواست دوچرخه و اسکوتر، اجاره خودرو، خودروهای پرنده، شراکت با شبکه‌های ترانزیت و گسترش فعالیت‌ها در بازارهای مهم جهانی مانند بازار کشورهای هند، خاورمیانه و آمریکای لاتین را شامل خواهد شد. خسروشاهی در این‌باره می‌گوید: «خودروها برای ما حکم کتاب‌ها را برای شرکت آمازون دارند و نقطه شروع محسوب می‌شوند.» البته اوبر همچنان در حال تجربه توسعه، رشد و ترقی است و با وجود اینکه سرعت این رشد نسبت به گذشته آهسته‌تر شده، ولی بازهم فرصت‌های زیاد این شرکت برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های جدید، کمتر نشده است. طبق مدارک اقتصادی که توسط خود اوبر منتشر شده، این شرکت در سه ماه گذشته ۸/ ۲ میلیارد دلار دآمد داشته که نسبت به همین زمان در سال گذشته، ۱/ ۱ میلیارد دلار افزایش داشته است. این افزایش، معرف رشد ۶۳ درصدی است. با این وجود اوبر ۹۰۰ میلیون دلار از سرمایه خود را نیز در سه ماه گذشته از دست داد که نسبت به ۱/ ۱ میلیارد دلار ضرر سال گذشته، ۱۶ درصد کاهش داشته است. این شرکت، جزئیات مخارج هر قسمت را به وضوح اعلام نکرده اما طبق گزارش جدیدی از The Information، درصد ضررهای شرکت تک رقمی است.

خسروشاهی در بیانیه‌ای اعلام کرد:«حرکت ما قطعا رو به جلو است. ما تلاش داریم که سرمایه‌گذاری خود را بیشتر روی آینده پلت‌فرم‌های نوین معطوف کنیم. حوزه‌هایی مانند Uber Eats، سیستم‌های حمل و نقل طبیعت دوست و پاک مانند Express Pool، e-bikes و scooters، کسب‌وکارهای نوینی مانند حمل و نقل بار و گسترش محدوده فعالیت‌ها به حوزه‌‌هایی مانند خاورمیانه و هند، تمامی این موارد از اهداف آینده شرکت ما محسوب می‌شود که از حالا روی آن تمرکز داریم.

مقامات اوبر مدت‌هاست که درباره سرمایه‌گذاری در بخش‌های جدیدی مانند سیستم پخش غذای Uber Eats و همچنین از برنامه‌های خود برای محکم‌تر کردن جایگاه شرکت در خاورمیانه و هند سخن می‌گویند. اوبر Eats همین حالا بیش از ۲۹۰ مشتری دارد. اواخر ماه می، در کنفرانس Recode’s Code، خسروشاهی اعلام کرد Uber Eats به زودی تا ۲۰۰برابر رشد خواهد داشت.  شرکت اوبر، همان‌طور که خسروشاهی عنوان می‌کند، قرار است تبدیل به شرکتی مانند آمازون شود با این تفاوت که اوبر در زمینه حمل‌و‌نقل فعالیت دارد و پلت‌فرمی خواهد شد که مشتریان با استفاده از آن بتوانند به مدل‌های مختلف حمل و نقل دسترسی داشته باشند. با همین هدف، اوبر اخیرا شرکت دوچرخه‌سازی Jump Bikes را به مبلغ ۲۰۰میلیون دلار خریداری کرده و همچنین سرمایه‌گذاری ۳۳۵میلیون دلاری روی شرکت اجاره اسکوتر Lime نیز انجام داده است. تحت شراکت جدید اوبر با شرکت لایم، کاربران اوبر قادر خواهند بود با استفاده از برنامه این شرکت، از خدمات اجاره اسکوتر لایم استفاده کنند.