چند روز پیش بود که سامسونگ طی رویدادی از برخی محصولات جدید خود همچون گلکسی نوت ۹ و نسخه جدید اسپیکر هوشمند گلکسی هوم رونمایی کرد و درباره ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن سخن گفت. اما حالا بسیاری از تحلیلگران و منتقدان فعال در حوزه فناوری، بر این باورند که این شرکت کره‌ای باید توجه و دقت بیشتری روی طراحی شکل و ظاهر این اسپیکر هوشمند می‌کرد، چراکه به باور آنها، گلکسی هوم به هر چیزی شباهت دارد به‌جز یک اسپیکر هوشمند!

البته برخی دیگر از منتقدان می‌گویند بیکسبی همچون پسرعموی اسپیکر هوشمند گوگل هوم است با این تفاوت که بسیاری از زیبایی‌ها و جذابیت‌های بصری آن را هم ندارد، چراکه وجود سه پایه کوچک در زیر آن، گلکسی هوم را بیشتر شبیه به یک اجاق گاز قدیمی کرده است و با اینکه نسخه جدیدتر و مدرن‌تر اسپیکرهای هوشمند هوم پاد اپل، گوگل هوم و اکوی آمازون است، طراحی قدیمی و نازیباتری نسبت به آنها دارد. اسپیکرهای هوشمند به کاربران این امکان را می‌دهند تا درصورت داشتن مشغله وسایل خانگی خود را با دستورهای صوتی کنترل کنند، به‌عنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و جدیدترین اخبار مطلع شده، تایمر و زنگ هشدار برای خود تنظیم کنند یا با دوستان و خانواده خود تماس برقرار کنند.

ایالات‌متحده آمریکا بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده اسپیکرهای هوشمند در جهان به شمار می‌رود که از این محصولات جدید طرفداری می‌کنند. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که اسپیکرهای هوشمند سریع‌تر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال ۲۰۱۸ سهم بسیار بیشتری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آن خود خواهند کرد. از بهترین و محبوب‌ترین اسپیکرهای هوشمند مبتنی بر دستیارهای صوتی می‌توان به آمازون اکو، هوم پاد اپل، گوگل هوم مینی و ماکس و کورتانای مایکروسافت اشاره کرد.