۵- گلکسی اس‌۳ و آی‌فون ۵ با فروش ۷۰ میلیون واحدی

در انتهای فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند کل تاریخ دو گوشی گلکسی اس‌۳ سامسونگ و آی‌فون ۵ قرار دارند که ۷۰ میلیون واحد از هر یک از این گوشی‌ها به فروش رفته‌اند. نکته جالب در مورد هر دو این گوشی‌ها آن است که دنباله‌هایی بر دو مدل پرطرفدار دیگر از گوشی‌های مختلف بوده‌اند که به ترتیب گلکسی اس ۲ و آی‌فون ۴ اس نام داشته‌اند. تولید هر دو مدل یادشده در سال ۲۰۱۲ متوقف شده بود و گلکسی اس‌۳ و آی‌فون ۵ جایگزین آنها شده بودند. موفقیت گلکسی اس‌۳ جایگاه سامسونگ به‌عنوان برترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند را در بازار تثبیت کرد. آی‌فون ۵ هم موفقیت دیگری برای اپل بود و نمایشگر بزرگ‌تر و ۴ اینچی آن به شدت مورد توجه قرار گرفت.

۴- آی‌فون ۷ و ۷ پلاس با فروش ۷۸ میلیونی

اپل توانست با عرضه دو مدل از گوشی آی‌فون به نام‌های آی‌فون ۷ و ۷پلاس موفقیت قابل توجهی کسب کند و این موفقیت در سال‌های بعد تکرار نشد. از جمله علل موفقیت این دو گوشی می‌توان به ضدآب بودن آنها، قابلیت ذخیره‌سازی حجم بیشتری از اطلاعات در مقایسه با گوشی‌ها و مدل‌های قبلی آی‌فون، باتری بزرگ‌تر و باظرفیت شارژ بیشتر و... اشاره کرد.

۳- گلکسی اس ۴ با فروش ۸۰ میلیونی

گلکسی اس ۴ شرکت سامسونگ که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد، یکی از رویایی‌ترین تولیدات این شرکت کره‌ای بود که در رقابت با گوشی‌های هوشمند و پیچیده موجود در بازار توانست به فروش خیره‌کننده ۸۰ میلیون واحدی دست یابد. در واقع سامسونگ با استفاده از موفقیت گوشی گلکسی اس‌۳ توانست در صدر بازار قرار گیرد. از جمله مزایای این گوشی می‌توان به سخت‌افزار پیشرفته و قدرتمند و برخی نرم‌افزارهای خلاقانه اشاره کرد.

۲- نوکیا ۵۲۳۰ با فروش ۱۵۰ میلیونی

شاید غیرمنتظره‌ترین گوشی موجود در این فهرست نوکیا ۵۲۳۰ باشد که رتبه چشمگیر دوم را هم از آن خود کرده است. این گوشی ارزان‌قیمت را نوکیا تولید کرده بود و یک گوشی هوشمند جذاب محسوب نمی‌شد. این گوشی حتی از فناوری ارتباطی بی‌سیم وای‌فای هم پشتیبانی نمی‌کرد. نوکیا ۵۲۳۰ در سال ۲۰۰۹ تولید و عرضه شد و مجهز به سیستم عامل سیمبین و نه ویندوز موبایل یا اندروید بود. نمایشگر ۲/ ۳اینچی، دوربین پشتی ۲ مگاپیکسلی و تنها ۷۰ مگابایت حافظه داخلی از جمله امکانات گوشی یادشده بود. به نظر می‌رسد تنها عامل اصلی اقبال به این گوشی قیمت مناسب آن بود که به ۸۰یورو می‌رسید.

۱- آی‌فون ۶ و ۶ پلاس با فروش ۲۲۰ میلیونی

اگر گلکسی اس ۴ موفق‌ترین گوشی سامسونگ باشد، می‌توان آی‌فون ۶ و ۶ پلاس را موفق‌ترین گوشی‌های اپل دانست. فروش این دو گوشی برای اپل در طول تاریخ خیره‌کننده بود و بعید به نظر می‌رسد در آینده این رکورد برای اپل و حتی رقبای آن تکرار شود. فروش ۲۲۰میلیون واحد از گوشی‌های آی‌فون ۶ و ۶ پلاس موجب شد تا سودی خیره‌کننده نصیب اپل شود. به نظر می‌رسد علت اصلی استقبال از آی‌فون ۶ پلاس نمایشگر بزرگ و ۵/ ۵اینچی آن بود. آی‌فون ۶ هم به علت ضخامت کمتر، پردازنده و دوربین قوی‌تر خود مورد توجه قرار گرفت. سیستم پرداخت همراه اپل پی هم برای اولین بار در این گوشی به کار گرفته شد.