گزارش روزنامه وال‌استریت در گزارشی در رابطه با گوشی تاشو سامسونگ، اطلاعاتی راجع به وجود پروژه ساخت چنین اسپیکری ارائه می‌دهد. شرکت سامسونگ انتظار دارد طی یک ماه آینده از اسپیکر هوشمند خود رونمایی کند و اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، مناسب‌ترین زمان برای عرضه این محصول هجدهم مرداد است که شاهد رویداد معرفی گوشی گلکسی نوت ۹ خواهیم بود. بر اساس این گزارش، سامسونگ سورپرایزهای دیگری را هم در نظر گرفته است. قیمت این اسپیکر هوشمند حدود ۳۰۰ دلار تخمین زده شده است. این شرکت قبلا تایید کرده که در حال ساخت یک اسپیکر هوشمند است، اما در رویداد هجدهم مرداد احتمالا یک ساعت هوشمند جدید هم تحت عنوان گلکسی واچ در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

بنا بر گفته‌های این روزنامه، اسپیکر جدید سامسونگ شکل کاسه‌ای خواهد داشت و پایین آن دارای یک پایه بوده و در بالای آن شاهد نورهای جذابی خواهیم بود. سامسونگ هم همانند اپل، از همان بدو ورود به عرصه اسپیکرهای هوشمند، به دنبال انتشار یک محصول گران‌قیمت است که کلمه هوشمند می‌تواند خود به تنهایی گواهی بر این ادعا باشد. گفته می‌شود که اسپیکر بیکسبی دارای قابلیت تغییر مسیر صدا در جهت فردی است که به آن دستورات صوتی می‌دهد. همچنین از این اسپیکر به‌عنوان یک هاب هوشمند و پایگاهی برای سایر محصولات هوشمند داخل خانه استفاده خواهد شد.

در گذشته سامسونگ اسپیکرهای گران‌قیمتی مانند رادیانت ۳۶۰ را روانه بازار کرده است، اما با ورود به بازار اسپیکرهای هوشمند، در رنج قیمت‌های مختلف شاهد رقابت‌های تنگاتنگی هستیم. قیمت ۳۰۰ دلاری آن پایین‌تر از هوم‌پاد ۳۵۰ دلاری اپل و البته هوم مکس ۴۰۰ دلاری گوگل خواهد بود، اما فاصله بسیار زیادی با اکوی ۱۰۰ دلاری آمازون داشته و بسیار گران‌تر از اسپیکرهای عالی مانند سونوس وان است که از دستیار هوشمند الکسا هم پشتیبانی به عمل می‌آورند. قدرت اصلی بیکسبی روی گوشی‌های هوشمند سامسونگ، قابلیت آن در زمینه تنظیمات جزئی گوشی یا انجام عملیاتی روی چندین نرم‌افزار مختلف مانند انتشار تصویری از گالری روی صفحه اینستاگرام است که دستیار هوشمند گوگل چنین عملکردی را ارائه نمی‌دهد.