چر وانگ، از اعضای هیات مدیره اچ‌تی‌سی، اعلام کرده است که این سازنده تایوانی مصرانه در تلاش است تکنولوژی‌های نوین متعددی را ازجمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، ۵G و بلاک چین توسعه دهد و به وسیله آنها جان تازه‌ای به بخش موبایل خود ببخشد. همان‌طور که می‌دانید، حدودا ۵ سال است که بخش موبایل کمپانی محبوب اچ‌تی‌سی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و استراتژی توسعه گوشی‌های متعدد آن هم در نتیجه فروش پایین به رونمایی از تنها یک پرچمدار در سال تغییر یافته است. حالا به نظر می‌رسد که این سازنده باوجود مشکلات مذکور اصلا قصد ندارد تسلیم شود.

وانگ در جلسه سهامداران کمپانی اچ‌تی‌سی که دو روز پیش در تایوان برگزار شد سخنرانی و تاکید کرد که این تکنولوژی‌های نوین قرار است در آینده با دستگاه‌های اچ‌تی‌سی ادغام شوند تا قابلیت‌های تازه‌ای را برای آنها به ارمغان بیاورند. او همچنین اعلام کرد که اعمال این تغییرات می‌تواند باعث بروز نتایج چشمگیری ظرف دو سال آینده شود. البته کمپانی اچ‌تی‌سی در حال حاضر در برند Vive خود هم که گفته می‌شود تجربه بی‌نظیری از واقعیت مجازی ارائه می‌دهد، سرمایه‌گذاری کرده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، سهامداران و همچنین سایر اعضای هیات مدیره در این جلسه درباره وضعیت بخش موبایل کمپانی اظهار نگرانی کردند اما چر وانگ به آنها وعده داد که در صورت عملی شدن این استراتژی مشکلات در آینده نزدیک رفع خواهند شد.

کمپانی اچ‌تی‌سی در خلال ۳ سال گذشته به طور پیوسته در هر گزارش مالی ۳ ماهه شاهد ضرر بوده است. این سازنده هربار که بخشی از سازمانش را به کمپانی دیگری واگذار کرده، توانسته است بخشی از ضررهای مالی وارده را به نحوی جبران کند. اچ‌تی‌سی چند سال پیش مجبور شد سهم خود را از کسب و کار Beats Audio بفروشد و در نتیجه توانست در آن سه ماه سود کند. این کمپانی تایوانی همچنین بخش موبایل خود را در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ به قیمت ۱/ ۱میلیارد دلار به گوگل واگذار کرد. چر وانگ با اشاره به قرارداد اچ‌تی‌سی با گوگل ادعا کرده است که این سازنده می‌تواند با استفاده از این پول تکنولوژی‌های نوین مذکور را توسعه دهد و سپس از آنها بهره‌برداری کند. کمپانی اچ‌تی‌سی در حال حاضر طراحی گوشی هوشمند تازه‌ای را با پشتیبانی از فناوری بلاک چین در دست توسعه دارد و به نظر می‌رسد که صحبت‌های چر وانگ در حال عملی شدن هستند.