شرکت سونی در نمایشگاه MWC ۲۰۱۸ از خانواده Xperia XZ۲ به صورت رسمی رونمایی کرد؛ در آن زمان، سونی دو گوشی Xperia XZ۲ و Xperia XZ۲ Compact را معرفی کرده بود. همچنین چندین ماه بعد، شرکت ژاپنی از یک گوشی پرچمدار دیگر با نام Xperia XZ۲ Premium رونمایی کرد تا پرچمداران مطرح بازار را با گوشی ۴K و مجهز به دوربین دوگانه خود، به چالش بکشد. تاکنون، اطلاعاتی از دو گوشی سونی مجهز به نمایشگر ۴K به‌دست آمده که شماره مدل آنها به ترتیب H۸۱۱۶ و H۸۱۶۶ است و مدل آخر در اواخر ماه مه از TENAA تاییدیه کسب کرده است.

گوشی جدید سونی که در TENAA فاش شده است، نمایشگر ۸/ ۵ اینچی مانند گوشی Xperia XZ۲ Premium سونی دارد؛ با این‌حال، رزولوشن صفحه‌نمایش فاش نشده است. البته ابعاد گوشی با مدل Xperia XZ۲ Premium همخوانی دارد؛ به همین جهت، مدل مذکور احتمالا گوشی Xperia XZ۲ Premium سونی باشد. در تصاویری که از گوشی Sony H۸۱۶۶ به‌دست آمده است، شاهد مدلی با طراحی Xperia XZ۲ Premium هستیم؛ به همین جهت، حاشیه‌های زیادی در بالا و پایین صفحه‌نمایش وجود دارد که برخلاف تِرِند رایج در بازار موبایل است. البته ظرفیت باتری فاش شده با هیچ‌یک از گوشی‌های Xperia XZ۲ و Xperia XZ۲ Premium سونی همخوانی ندارد؛ به‌نظر می‌رسد گوشی جدید سونی با شماره مدل H۸۱۶۶ از یک باتری ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت استفاده می‌کند. در تصاویر به‌دست آمده، همچنین اشاره می‌شود که گوشی جدید سونی به دوربین دوگانه با چینش عمودی مجهز شده است؛ مانند آنچه در گوشی Xperia XZ۲ Premium سونی دیده بودیم. همان‌طور که گفته شد، این احتمال وجود دارد که گوشی فاش شده

 Xperia XZ۲ Premium سونی باشد که پیش از عرضه رسمی از TENAA تاییدیه دریافت کرده است؛ هرچند، برخی از مشخصات Sony H۸۱۶۶ که با پرچمدار ۴K سونی هم‌خوانی ندارد، احتمالا به این خاطر باشد که مشخصات به اشتباه وارد شده‌اند. گوشی Xperia XZ۲ Premium که سونی از آن در ماه آوریل رونمایی کرده است، از نمایشگری ۸/ ۵ اینچی با رزولوشن ۴K بهره می‌گیرد؛ برخلاف شایعاتی که پیش‌تر مطرح شده بود، این مدل طراحی بدون حاشیه ندارد و حتی نسبت ابعاد نمایشگر آن ۱۶:۹ است. XZ۲ Premium را می‌توان اولین گوشی سونی با دوربین دوگانه عنوان کرد؛ این گوشی از ترکیب دو سنسور ۱۹ و ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌گیرد و سنسور ثانویه ۱۳ مگاپیکسلی در پنل جلوی گوشی، ثبت تصاویر سلفی را برعهده دارد. همچنین یک باتری ۳۵۴۰ میلی‌آمپر ساعت برای آن درنظر گرفته شده است که شارژدهی باتری به کمک فناوری QC ۳.۰ کوآلکام به سرعت امکان‌پذیر خواهد بود. این گوشی همچنین از شارژ بی‌سیم از نوع Qi پشتیبانی می‌کند.  پرچمدار ۲۰۱۸ سونی که اخیرا معرفی شده است، از پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام استفاده می‌کند؛ همان تراشه‌ای که در گوشی Xperia XZ۲ و Xperia XZ۲ Compact از آن استفاده شده است.