به نظر می‌رسد کمپانی HMD Global یک گوشی تازه نوکیا را که از پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۷۱۰ قدرت می‌گیرد، در دست توسعه دارد. این خبر ابتدا توسط رولاند کوانت، افشاگر مشهور، در توییتر بازگو شد و همچنین پیش‌بینی می‌شود که تا اواخر پاییز یا اوایل زمستان ۲۰۱۸ شاهد رونمایی از آن باشیم. درواقع تاکید اصلی بر معرفی رسمی در سه ماه چهارم سال ۲۰۱۸ است اما زمان دقیق آن را هنوز نمی‌دانیم. این افشاگر مشهور در توییت اخیر خود ادعا کرد اسم رمز گوشی مذکور Phoenix است و از طرف دیگر انتظار می‌رود کمپانی گوگل هم یک گوشی تازه از سری Pixel را با پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۷۱۰ و اسم رمز Bonito در سه ماه آخر سال‌جاری و احتمالا در ماه اکتبر معرفی کند. رویداد سالانه سخت‌افزاری کمپانی گوگل در ماه اکتبر برگزار می‌شود و به همین خاطر انتظار می‌رود که گوشی میان رده مذکور در خلال برگزاری آن رونمایی شود.

پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۷۱۰ ماه گذشته رسما به عنوان یک چیپست بسیار قدرتمند اما مناسب گوشی‌های میان رده معرفی شد. این پردازنده تازه قابلیت‌های متعددی دارد که باعث می‌شود سطح کیفی گوشی‌های میان رده بسیار بالاتر رود اما همچنان قیمت‌شان کمتر از پرچمداران موجود در بازار باشد. کمپانی کوالکام ماه گذشته همچنین اعلام کرد که اولین دستگاه‌های مجهز به این پردازنده احتمالا تا اواخر سه ماه جاری (ماه جاری) روانه بازار خواهند شد. البته انتظار نمی‌رود گوشی تازه نوکیا در این فهرست قرار گیرد و تا پایان ژوئن معرفی شود اما به نظر می‌رسد که نام تجاری نهایی آن Nokia ۷.۱ یا Nokia ۷.۱ Plus باشد.

پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۷۱۰ یک ماژول ۱۰ نانومتری با ۸ هسته پردازشی (۶ هسته با قدرت پردازش حداکثر ۷/ ۱ گیگاهرتز و ۲ هسته با قدرت جالب توجه ۲/ ۲ گیگاهرتز) و قدرت پردازش هوش مصنوعی بسیار بالا حدودا دو برابر قدرت نسل قبلی یعنی اسنپ‌دراگون ۶۶۰ گزارش شده است و انتظار می‌رود که قدرتمندترین پردازنده میان رده ساخت کوالکام تا سال آینده باقی بماند. کمپانی HMD Global در حال حاضر گوشی‌های هوشمند متعددی با مشخصات و البته قیمت‌های متفاوت روانه بازار کرده اما شیوه عرضه جهانی آن همچنان محدود باقی مانده است. برند نوکیا سال گذشته احیا شد و در خلال این مدت توانست در بازارهای متعددی از جمله آسیایی و اروپایی به فروش مناسب دست یابد.