این محققان در نتایج تحقیقات خود که این هفته در کنفرانس بررسی مولفه‌های انسانی در سیستم‌های کامپیوتری ارائه دادند، روش جدیدی برای تبدیل دیوارهای خانه به چیزی فراتر از کارآیی‌های فعلی‌شان معرفی کردند که باعث می‌شود دیوارها علاوه‌بر تقسیم فضای خانه، به صفحات هوشمند و حساس به لمس تبدیل شوند. حال نتیجه تحقیقات و فعالیت‌های این محققان معرفی نسخه آزمایشی «++Wall» بوده که نوعی دیوار با قابلیت تشخیص لمس‌ و حرکات مختلف دست، تشخیص افرادی که به دیوار نزدیک می‌شوند و همچنین شناسایی و تشخیص مکان دستگاه‌های هوشمند و فعال در منزل است. پس از انجام مراحل ساخت، این دیوار قادر به تشخیص لمس و حرکت دست کاربر روی دیوار و همچنین تخمین موقعیت تقریبی کاربر نسبت به دیوار بود.

ضمنا این دیوار توانست مکان وسایل هوشمند و زمان فعالیت آنها را هم تعیین کند. جالب اینکه زمانی که افراد دستبندهای هوشمند با قابلیت ارسال سیگنال‌های ۵/  ۱ مگاهرتز پوشیدند، این دیوار قادر بود محل و حرکت‌های افراد در منزل را تشخیص داده و دنبال کند.  این طرح مفهومی جالب می‌تواند باعث کاربردی‌تر شدن هرچه بیشتر دیوارهای منازل شود. محققان در معرفی این دیوار هوشمند به کنترل پنل آن هم اشاره کردند که به کاربران این امکان را می‌دهد با استفاده از آن لامپ‌های منزل را روشن و خاموش کرده یا قفل درها و حتی موزیک را تحت کنترل داشته باشند. این کنترل پنل ویژه می‌تواند بلندی صدای موزیک، شدت تابش نور لامپ‌ها و دمای منزل را با دقت بالا تنظیم کند.

این محصول تنها اثبات‌ کننده یک طرح مفهومی اولیه است و مطمئنا دانشمندان می‌توانند در ادامه امکانات و ویژگی‌های بسیار کاربردی و پیشرفته‌تری را نیز به آن اضافه کنند. اما در کل قیمت این تکنولوژی کاملا منطقی و قابل قبول است چراکه به‌ازای هر متر مربع از این دیوار هوشمند تنها ۲۱ دلار هزینه صرف می‌شود. بنابراین می‌توان انتظار داشت با عرضه این تکنولوژی در بازار شاهد همه‌گیر شدن آن در بین مردم سراسر دنیا باشیم.