Bloodworth می‌گوید که کارمندان پیک آمازون، مجبورند به جای استفاده از توالت، داخل بطری خالی اجابت مزاج کنند زیرا دستشویی در فاصله نسبتا دور از دسترسی قرار دارد و برای آنها نمی‌صرفد که بخواهند این فاصله طولانی را طی کنند. کارمندان حتی می‌ترسند که با استفاده از وقفه مجاز خود برای استفاده از دستشویی، از کار عقب مانده یا از کار بیکار شوند. Bloodworth در مصاحبه‌ای با The Sun عنوان می‌کند که انبارهای این شرکت مانند زندان یا فرودگاه هستند که دوربین‌های امنیتی فراوان دارند تا فعالیت کارگرها چک شود. دستاوردهای Bloodworth دقیقا با آماری که اخیرا از سوی پلت‌فرم دفاع از حقوق کارگران Organise انجام شده، مطابقت دارد. آمار ارگان ذکر شده، عنوان می‌کند که ۷۴ درصد کارگران به‌دلیل ترس از عقب افتادن از کار، از دستشویی استفاده نمی‌کنند. افزایش حجم سفارشات و بار سنگین کاری همچنین به روی وضعیت روانی کارگران نیز تاثیر گذاشته است.  طبق آمار گزارش شده، ۵۵ درصد از کارگران از زمانی که به استخدام آمازون درآمده‌اند، دچار افسردگی شده‌اند. ۸۰ درصد این کارگران عنوان کردند که هرگز دوباره شغلی در این شرکت انتخاب نخواهند کرد.

آمازون ظاهرا به کارگران زمان کافی برای استراحت نمی‌دهد و به‌ندرت کسی مرخصی استعلاجی می‌گیرد. کارمندان و کارگران حتی از مرخصی‌های زایمان هم نمی‌توانند استفاده کنند. یکی از کارگران به صورت ناشناس در آمار Organise عنوان کرد: «آنها حتی حق مریض شدن به ما نمی‌دهند!» یکی دیگر از کارگران اعلام کرد که حتی با وجود ارائه برگه گواهی پزشکی مبنی بر بیمار بودنش، بازهم بازخواست شد. یکی از منابع نزدیک به آمازون در مصاحبه‌ای با The Verge اعلام کرد که آمازون منعی برای استفاده کارگران از دستشویی اعمال نکرده و این شرکت برای کارمندانش بیمه پزشکی خصوصی ارائه کرده است. یکی دیگر از کارگران انبار شرکت در انگلستان نوشته: «من به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری شدم. روز بعد کارفرمایم تماس گرفت و دلیل غیبتم را پرسید. شرایطم را توضیح دادم اما بازهم غیبت غیرموجه خوردم.»

کارگران عنوان کرده‌اند که زمان استراحتشان، تنها یک زمان نیم ساعته بدون حقوق و دو زمان ۱۵ دقیقه‌ای است و از آنجایی‌که فاصله سرویس بهداشتی تا محل کار افراد زیاد است، کارگران ترجیح می‌دهند که این زمان استراحت کوتاه خود را در رفت‌وآمد نباشند. آمازون در بیانیه‌ای که توسط The Verge منتشر شده، اعلام کرد: «آمازون محلی امن و مثبت برای کار هزاران کارگر در سراسر انگلستان مهیا کرده که محیطی رقابتی برای برخورداری از حقوق و مزایای بیشتر دارد. ما هنوز مدارک موجه لازم را در اختیار نداریم که اطلاعاتی که از طریق نظرسنجی منتشر شده، حقیقتا متعلق به کارگران این شرکت باشد. ما هیچ‌گونه اتهامی را در رابطه با وضعیت کارگرانمان نمی‌پذیریم.»