بنابر گزارش‌های منتشر شده، اسپیکر هوشمند هوم‌پاد اپل فروش خوبی را تجربه نمی‌کند و بر اساس گفته‌های فردی که از سیاست‌های داخلی اپل مطلع است اپل سفارش تولید این اسپیکرها را به شرکت Inventec که ساخت اسپیکر هوشمند هوم‌پاد اپل را بر عهده دارد کاهش خواهد داد. اگر به دنیای اسپیکرهای هوشمند علاقه‌ داشته باشید حتما به‌خوبی می‌دانید که اسپیکر هوشمند هوم‌پاد اپل عمر خیلی طولانی ندارد و بیشتر از دو ماه از عرضه این محصول نمی‌گذرد. البته اسپیکر هوم‌پاد قرار بود آذر یا نهایتا دی ‌ماه سال گذشته عرضه شود، اما اپل ترجیح داد عرضه این محصول را به بهمن ماه گذشته موکول کند.

اسپیکر هوشمند هوم‌پاد اپل در مدت زمان پیش‌فروش خود، یک‌سوم بازار اسپیکرهای هوشمند فروخته شده در آمریکا را از آن خود کرد. با این حال اما پس از ۱۰ هفته که این محصول در بازار حضور پیدا کرد، شاهد تصاحب سهم ۱۰ درصدی اسپیکر هوم‌پاد از بازار اسپیکرهای هوشمند آمریکا بودیم. اسپیکر ۳۴۹ دلاری هوشمند اپل سه هفته پس از آغاز فروش با کاهش ۴ درصدی تقاضا روبه‌رو شد در حالی که آمازون میزان ۷۳ درصد و گوگل مقدار ۱۴ درصد از بازار فروش اسپیکرهای هوشمند آمریکا را در اختیار دارند.

گفته می‌شود اسپیکرهای هوشمند هوم‌پاد در اپل‌استورها خاک می‌خورند و بعضی از فروشگاه‌های اپل حتی روزی ۱۰ دستگاه اسپیکر هوشمند نیز به فروش نمی‌رسانند. همان‌گونه که از اپل انتظار می‌رود این شرکت در حق اسپیکر هوشمند هوم‌پاد چیزی کم نگذاشته است و این محصول در قدوقواره خود کیفیت صدای بسیار بالایی در میان رقبا دارد، البته به این نکته نیز باید اشاره کرد که گفته می‌شود دستیار هوشمند سیری در این اسپیکرها قادر به پاسخگویی حجم زیادی از دستورات نیست در حالی که اسپیکرهای هوشمند اکو و گوگل‌هوم حجم زیادی از دستورات کاربران را پاسخ می‌دهند.

موسسه آماری Loup Ventures پیش‌بینی کرده است اسپیکر هوشمند هوم‌پاد اپل در فصل تعطیلات ۲۰۱۸ افزایش فروش پیدا کند. این موسسه آماری پیش‌بینی کرده است اپل در سال ۲۰۱۸ نهایتا تعداد ۷ میلیون دستگاه از این اسپیکرها را بفروشد و سال ۲۰۱۹ میلادی این میزان به ۱۱ میلیون دستگاه برسد. از طرف دیگر این موسسه پیش‌بینی کرده که آمازون ۲۹ میلیون دستگاه اسپیکر اکو اسمارت را در سال میلادی جاری بفروشد و سال آینده میلادی نیز چیزی حدود ۳۹ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. با این حساب باید دید اپل حاضر است عطای حضور در بازار اسپیکرهای هوشمند را با توقف تولید اسپیکر هوشمند هوم‌پاد به لقایش ببخشد یا اینکه همچنان در این بازار جدید به رقابت با بزرگان این بازار ادامه خواهد داد.