Aeolus: این روبات که نام خدای بادهای یونان را دارد، برخلاف ظاهر کسل‌کننده‌اش امکانات کاربردی در اختیار کاربرانش می‌گذارد. این روبات می‌تواند برود و یک لیوان آب از داخل یخچال برای شما بیاورد، اما این روبات خانگی همچنین می‌تواند خانه را جارو بزند، اسباب‌بازی‌ها را جمع کند و عینک گم‌شده‌تان را پیدا کند. این روبات قرار است از اواخر سال ۲۰۱۸ روانه بازار شود، اما پیش‌بینی می‌شود قیمت آن نسبتا گران  باشد.

بازار دیجیتال

 

Sony Aibo: روباتی جالب با طراحی شبیه به سگ که می‌تواند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. در واقع این روبات می‌تواند یک حیوان خانگی دوست‌داشتنی و کاربردی باشد. این سگ روباتیک که دارای پنل‌های لمسی مختلف است، می‌تواند یاد بگیرد که میان صدای اعضای مختلف خانواده تفاوت بگذارد. Aibo به عنوان یک سگ نگهبان با امکان اتصال به وای‌فای و دوربینی که در نوک بینی‌اش دارد، می‌تواند نقش یک نگهبان واقعی را به‌خوبی ایفا کند. این سگ در حال حاضر تنها در ژاپن در دسترس است و با قیمتی در حدود هزار و 300 پوند به فروش می‌رسد.

بازار دیجیتال

 

Buddy: یک روبات جالب با طراحی دوست‌داشتنی که می‌تواند دوست و همدم خانگی‌تان باشد. این همدم مدرن می‌تواند به خوبی نقش یک معلم خانگی را برای کودکان ایفا کند و تمام روابط اعضای خانواده را تحت نظر بگیرد. این روبات درست مانند اسپیکر هوشمند اکوی آمازون می‌تواند دستور پخت غذاهای مختلف را هم پیشنهاد دهد و به شما برای حفظ برنامه غذایی سلامت کمک می‌کند.  این روبات امکان اعلام پیش‌بینی آب و هوا را هم داشته و می‌تواند همیشه و همه جا شما را همراهی کند.

بازار دیجیتال

 

Sophia: یک روبات کاملا انسان‌نما که ابعاد آن هم به اندازه یک انسان است. این روبات می‌تواند راه برود و بسیاری از حرکات انسان را به خوبی تقلید کند. Sophia به کمک هوش مصنوعی می‌تواند مانند یک انسان باهوش شما را در انجام کارها و امور مختلف راهنمایی کرده و مشاور خوبی باشد.

بازار دیجیتال

 

Luka: این روبات دوست‌داشتنی در واقع یک جغد کوچک سفید است که می‌تواند نقش حیوان خانگی شما را هم بازی کند. هرچند بسیاری معتقدند خواندن کتاب و داستان برای کودکان یکی از بهترین لذت‌های پدر و مادرهاست، اما این روبات چینی به خوبی می‌تواند این کار را برای کودکان انجام بدهد. این جغد کوچک که در حافظه‌اش بیش از 50 هزار کتاب دارد، قرار است از اواخر سال‌جاری میلادی روانه بازار شود.

بازار دیجیتال