بر این اساس، تعداد زیادی از کاربران از موضوع مذکور شکایت داشته و از آن گزارش‌های مفصلی را خطاب به شرکت سازنده ارائه داده‌اند. البته با اینکه هنوز معلوم نیست که دلیل مشکل گرم شدن ناگهانی و بیش از حد صفحه نمایش تلویزیون‌های هوشمند چه بوده است اما برخی از کاربران از ذوب شدن و از بین رفتن قسمت‌هایی از نمایشگر خبر داده‌اند.

گزارش‌های منتشر شده از سوی کاربران نشان می‌دهد که آن دسته از تلویزیون‌های هوشمندی که به پنل‌های ال‌ای دی سری ۶۲۰۰ و ۶۳۰۰ مجهز بوده‌اند، دارای بیشترین آمار گزارش خرابی بوده‌اند. البته پیشتر هم مشکل مذکور در پنل‌های سری ۵۲۰۰، ۵۳۰۰، ۵۵۰۰، ۶۳۵۰، ۶۴۰۰، ۶۹۰۰ و ۷۲۰۰ مشاهده و گزارش شده بود. مشکل گرم شدن صفحه نمایش برخی از مدل‌های تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ خود را به چند شکل مختلف نشان داده است؛ در گوشه‌های صفحه نمایش تلویزیون‌های برخی از کاربران، پیکسل ظهور می‌کند. برخی دیگر از تغییرات شدیدتری در رنگ آن گفته‌اند و برخی از ذوب شدن گوشه‌ای از نمایشگر تلویزیون‌های خود شاکی بودند.

بیشتر این گزارش‌ها از سوی کاربران اهل ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی بوده است و آنها از شرکت سازنده تلویزیون‌های خود انتظار دارند که در روزهای آینده با انتشار بیانیه‌ای به موارد و مشکلات پیش آمده پاسخ دهد. البته این اولین باری نبوده که سامسونگ با گرم شدن بیش از حد محصولاتش مواجه شده است و سال گذشته بود که گزارش‌های بسیاری که از انفجار و ترکیدن باتری گلکسی نوت ۷ منتشر شد، موجب جمع‌آوری و عدم فروش این گوشی پرچمدار جدید شد.