Jibo که در سال ۲۰۱۴ به بازار معرفی شد، بالاخره و بعد از تاخیرهای طولانی در ماه اکتبر گذشته روانه بازار شد. مدتی بعد مجله تایم این روبات را به‌عنوان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۷ معرفی کرد و تصویر آن را روی جلد خودش قرار داد. این روبات با طول ۱۱ اینچی دو دوربین روی صورتش دارد، دو بلندگو در دو طرف سرش دارد، از ۶ میکروفن برای گوش دادن به صدای انسان‌ها بهره می‌برد و در نهایت یک صفحه نمایش تمام لمسی روی صورتش دارد. Jibo نمی‌تواند روی چرخ‌ها حرکت کند، اما از یک مفصل قابل چرخش تا ۳۶۰ درجه بهره می‌برد تا وقتی میکروفن‌ها یا دوربین‌هایش حضور شخصی را حس کردند، به خوبی واکنش نشان دهد. این روبات قابلیت تقلید حرکات انسان را داشته و به فرمان‌هایی مانند اینکه به او گفته شود: «عکس بگیر» به خوبی واکنش نشان می‌دهد. این در حالی است که این روبات امکان تشخیص حرکات و لبخندها را برای گرفتن خودکار عکس هم دارد. Jibo هم مثل الکسا یا دیگر دستیارهای هوشمند صوتی با گفتن یک کلمه آماده به کار می‌شود.

او می‌تواند مواردی مانند اخبار، وضعیت آب و هوا، برنامه پروازها یا برنامه‌ریزی‌های شخصی را اعلام و یادآوری کند. او به خوبی امکان تشخیص صدا و چهره افراد خانه را داشته و بسته به اشخاص متفاوت، اطلاعات مختلفی را به آنها ارائه می‌کند. این روبات جالب در دو رنگ مشکی و سفید و با قیمت ۸۹۹ دلار به بازار عرضه شده است. Kuri هم روبات جالب دیگری است که در نمایشگاه CES سال گذشته برای اولین بار رونمایی شد و در تابستان سال جاری میلادی به بازار آمد. این روبات عملکردی شبیه Jibo دارد و برای علاقه‌مندان عکس و فیلم، همراه خوبی به حساب می‌آید. Kuri اما چهره‌ای شبیه‌تر به انسان دارد و با مژه‌های پلاستیکی، قلب قرمزی از لامپ LED، گردن قابل چرخش و احساساتی که به خوبی به افراد نشان داده می‌شود، می‌تواند یکی از محبوب‌ترین روبات‌های خانگی باشد. این روبات روی دو چرخ حرکت می‌کند و به هر صدا، حرکت و لمسی، واکنش نشان می‌دهد. او می‌تواند همدم خوبی برای بزرگسالان و هم بازی جالبی برای کودکان باشد و به راحتی آنها را سرگرم کند.

Kuri با بهره‌گیری از قابلیت نقشه‌خوانی هرگز گم نمی‌شود و از گم شدن شما هم جلوگیری می‌کند. این روبات که توسط شرکت آلمانی بوش ساخته شده است، در حال حاضر با قیمت ۷۹۹ دلار عرضه می‌شود. Sanbot Nano با طول ۸/ ۰ متری توسط یک شرکت چینی ساخته شده و یکی از اولین روبات‌های اجتماعی است که از دستیار صوتی هوشمند الکسای شرکت آمازون بهره می‌برد. این روبات از یک اپلیکیشن مستقل بهره می‌برد و می‌تواند کارهای مختلفی ازجمله پخش موسیقی، کنترل لوازم خانگی هوشمند و همچنین صحبت با بیش از ۲۵ هزار اپلیکیشن صدا را انجام بدهد. این روبات به‌صورت خودکار در صورت به اتمام رسیدن شارژ خود، دستگاه شارژرش را پیدا کرده و خودش را شارژ می‌کند. Sanbot Nano در دو رنگ سفید و نقره‌ای و با قیمت ۲۸۰۰ دلار روانه بازار می‌شود. Keecker روباتی با طراحی ساده است که در اندازه کوچکی تولید شده تا بتواند همیشه در دسترس باشد.  این روبات دارای چهار بلندگو و ساب ووفر است که می‌توانند موسیقی را با کیفیت خوبی پخش کنند. Keecker روی چرخ‌هایی حرکت می‌کند و امکان پخش فایل‌های ویدئویی با کیفیت ۱۰۸۰پیکسل روی صفحه نمایش‌هایی تا ۷۸ اینچ را هم دارد. این روبات سفید رنگ با دو ظرفیت ۳۲ و ۱۶۰ گیگابایتی به ترتیب با قیمت ۱۷۹۰ و ۱۹۹۰دلار در بازار عرضه می‌شود.