در مدل جدید فروش اینترنت، اگر مصرف کاربر از سقف مدنظر اپراتور بالاتر رود سرعت دسترسی کاربر به اینترنت با ۱۲۸کیلوبیت کاهش می‌یابد یا اینکه کاربر می‌تواند گیگ اضافه خریداری کند. در این زمینه محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود از بازنگری در این تصمیم خبر داد و گفت: بنا شد که میزان سرعت مشترکان پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه برای همه سرویس‌ها یکسان نباشد و سقف سرعت‌های جدید در هفته جاری مجددا به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب پیشنهاد شود. وی با بیان اینکه جلسه‌ای با شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات دسترسی ثابت (اینترنت ثابت) در رگولاتوری برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه، انطباق تعرفه اعلامی شرکت‌های اینترنتی با مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شد.

وزیر ارتباطات افزود: اینکه در مصرف منصفانه برای مشترکان سقف‌های مجزایی برای مصرف اینترنت داخل و بین‌الملل لحاظ شود، مورد تایید نیست. اپراتورها صرفا در محاسبه شمارش مصرف باید نسبت یک به دو (اینترنت خارجی با داخلی) را لحاظ کنند. جهرمی ادامه داد: به این معنا که اگر مصرف منصفانه‌ اعلام شده برای یک شرکت ۳۲۰ گیگابایت است مشترک می‌تواند ۱۶۰ گیگابایت اینترنت خارجی خالص یا ۳۲۰ گیگابایت ترافیک داخلی خالص مصرف کند. در صورت مصرف ترکیبی هم نسبت یک به دو لحاظ خواهد شد. وی گفت: برای رقابت بیشتر بین شرکت‌ها نیز، مخابرات ایران موظف شده است درخواست جابه‌جایی مشترکان را ظرف یک روز انجام دهد تا مشترکان بتوانند سرویس دهنده خود را با کمترین دردسر جابه‌جا کنند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه تعرفه همه شرکت‌های اینترنت براین اساس دیروز اجرایی شد، افزود: تاخیر حادث شده در اجرای مصوبه اینترنت(۲۶۶) به دلیل احقاق حقوق مصرف‌کنندگان بوده است. وی خاطرنشان کرد: از مرور تعرفه‌های اعلامی با شرایط نهایی شده، می‌توان تفاوت‌ها و بهبود قابل توجه نظام تعرفه‌ای دسترسی ثابت به نفع مشترک نهایی را ملاحظه کرد. به مرور زمان و طبیعتا بزرگ تر شدن حجم بازار، ضمن رقابت جدی‌تر در بازار، هزینه‌های تمام شده کاهش خواهند یافت و شرایط تعرفه‌ای ارائه شده مطلوب تر و نزدیک‌تر به آنچه در کشورهای توسعه یافته جاری است، خواهد شد.