۱. جف بزوس: در صدر فهرست مولتی‌میلیاردهای جهان، نام جف بزوس – موسس و مدیرعامل شرکت آمازون – قرار دارد. ثروت وی معادل ۸۲ میلیارد دلار برآورد شده است. شرکت آمازون از لحاظ میزان درآمد، بزرگترین شرکت اینترنتی جهان و همچنین بزرگترین فروشگاه اینترنتی آنلاین است. این شرکت توسط جف بزوس در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و دفاتر اصلی آن نیز در شهرهای سیاتل و واشنگتن ایالات‌متحده‌آمریکا مستقر است. این شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی، نخست از فروش آنلاین و اینترنتی کتاب کار خود را آغاز کرد و بعد از آنکه در این عرصه به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت، فروش سایر وسایل نظیر لوازم خانگی، پوشاک و غیره را آغاز کرد. محبوبیت و طرفداران شرکت آمازون در چند سال گذشته رشد روزافزونی داشته است به گونه‌ای که سهام این شرکت آمریکایی به‌طور ناگهانی جهش یافت.

 ۲. مارک زوکربرگ: مارک زوکربرگ به‌عنوان موسس و مدیرعامل شرکت فیس‌بوک، دومین ثروتمند بزرگ در جهان است که توانسته از لحاظ میزان درآمد، در جایگاه دوم این فهرست جای بگیرد. ثروت زوکربرگ معادل ۴/  ۵۹ میلیارد دلار است. وی شرکت فیس‌بوک را با یکی از همکلاسی‌هایش در دانشگاه هاروارد تاسیس کرد و عنوان جوان‌ترین ثروتمند و پیشگام در عرصه تکنولوژی و اینترنت را از آنِ خود کرد. زوکربرگ سهام و مالکیت تمامی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیرمجموعه فیس‌بوک نظیر واتس‌اپ، اینستاگرام و فیس‌بوک مسنجر را نیز در اختیار دارد.

 ۳. لری پیج:میزان ثروت لری پیج به‌عنوان مدیرعامل آلفابت - شرکت مادر گوگل - و یکی از موسسان شرکت گوگل، ۳/  ۴۹میلیارد دلار است. شرکت گوگل بدون‌شک یکی از بزرگ‌ترین غول‌های تکنولوژی در جهان به‌شمار می‌رود. یکی از منابع اصلی درآمد این شرکت، از طریق تبلیغات و آگهی‌های آنلاین در وب‌سایت و اپلیکیشن‌های گوگل است.

۴. سرگئی برین: ثروت سرگئی برین به‌عنوان یکی از شرکا و موسسان شرکت آلفابت - شرکت مادر گوگل – ۱/  ۴۳ میلیارد دلار برآورد شده است. وی هم‌اکنون رئیس شرکت آلفابت است و همراه با لری پیج، سهام این شرکت را در اختیار دارند. هردوی آنها زمانی که در دانشگاه استنفورد آمریکا تحصیل می‌کردند، یک وب‌گاهی ایجاد کردند که وب‌سایت‌های مختلف را بر اساس میزان محبوبیت آنها، فهرست می‌کرد. بعدها که توانستند از این ایده پول کسب کنند، موتور جست‌وجوی گوگل را در سال ۱۹۹۸ بنا نهادند که در حال‌حاضر، بزرگ‌ترین و بهترین موتور جست‌وجوی جهان محسوب می‌شود.

۵. جک ما: ثروت جک ما – به‌عنوان موسس و مدیرعامل شرکت علی بابا – ۹/  ۳۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. شرکت علی‌بابا که ششمین شرکت بزرگ خدمات اینترنتی در جهان است، در سال ۱۹۹۹ توسط جک ما و به منظور ایجاد ارتباط میان کارخانه‌ها و شرکت‌های سازنده و مشتریان و خریداران آنها تاسیس شد. طبق گزارش‌های منتشر شده، در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی، وب‌سایت و شرکت علی‌بابا از آمازون و ‌ای‌بی (eBay) هم سبقت گرفت و تبدیل به بزرگ‌ترین فروشگاه خرده‌فروشی جهان شد.

۶. ما هوآتنگ: میزان ثروت «ما هوآتنگ» به‌عنوان دومین پیشگام تکنولوژی و اینترنت در چین بعد از «جک ما»، ۹/  ۲۴میلیارد دلار است. ما هوآتنگ موسس و مدیرعامل شرکت تنسنت (Tencent) است. این شرکت از سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات و سرویس‌های اینترنتی همچون پرداخت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و تفریحات مجازی محسوب می‌شود.

۷. رابین لی: میزان ثروت رابین لی به‌عنوان موسس شرکت بایدو (Baidu) ۳/  ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است. این شرکت که بزرگ‌ترین و موفق‌ترین موتور جست‌وجوی چین است و کار گوگل را در این کشور می‌کند، از محبوبیت بیشتری نسبت به گوگل برخوردار است. این موتور جست‌وجو دقیقا در همان سالی که گوگل تاسیس شد، برای کاربران چینی ایجاد شد و شاید علت محبوبیت و موفقیت آن نیز همین همزمانی تاسیس‌اش با گوگل باشد.

۸. داستین موسکوویتز: میزان ثروت داستین موسکوویتز به‌عنوان یکی از موسسان و شرکای فیس‌بوک، ۴/  ۱۰ میلیارد دلار است. او همکلاسی مارک زوکربرگ بود که در دانشگاه هاروارد رشته برنامه‌نویسی می‌خواندند و بعدها با همکاری و شراکت باهم، وب‌سایت فیس‌بوک را راه‌اندازی کردند. وی هم‌اکنون یکی از سهامداران شبکه اجتماعی و محبوب فیس‌بوک است.

۹. جان کووم: ثروت جان کووم به‌عنوان مدیرعامل و یکی از موسسان شرکت واتس‌اپ، معادل ۷/  ۹ میلیارد دلار برآورد شده است. از آن زمان که اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ که از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پیام‌رسان‌های اینترنت به‌شمار می‌رود، به تصاحب و مالکیت شرکت فیس‌بوک درآمد، سهامداران و مدیران واتس‌اپ میلیاردر شده و به ثروت بسیاری دست یافتند.