اما نکته جالب اینجاست که بر اساس بررسی قطعات استفاده شده در این گوشی، سامسونگ به ازای فروش هر آی‌فون ۱۰ حدود ۱۱۰ دلار سود می‌برد؛ چیزی نزدیک به ۱۰ درصد قیمت فروش محصول! پرسودترین قطعه تولیدی سامسونگ که در آی‌فون ۱۰ به‌کار رفته، گران‌قیمت‌ترین قطعه این گوشی نیز هست: صفحه نمایش جدید OLED. این صفحه نمایش سفارشی بوده و بر اساس استانداردهای اپل طراحی و ساخته شده است. اما صفحه نمایش OLED تنها قطعه تولیدی سامسونگ نیست که در دل آی‌فون ۱۰ جای گرفته است. تحقیقی که برای مجله وال استریت ژورنال انجام شده نشان می‌دهد سامسونگ وظیفه تولید باتری و خازن‌های مورد استفاده در پرچمدار جدید و پر سر و صدای اپل را نیز بر عهده داشته است.

در این بررسی به نکته جالبی اشاره شده است: به نظر می‌رسد درآمد سامسونگ از تولید قطعات برای آی‌فون ۱۰ حدود ۴ میلیارد دلار بیشتر از درآمد این شرکت در تولید قطعات پرچمدار خودش، گلکسی اس ۸، باشد. البته به دلایلی نمی‌توان این مقایسه را چندان منصفانه دانست. اول اینکه در این مقایسه تنها درآمد بخش قطعات سامسونگ در دو گوشی آی‌فون ۱۰ و گلکسی اس ۸ مورد مقایسه قرار گرفته و سودی که بخش موبایل سامسونگ از فروش گلکسی اس ۸ به دست آورده لحاظ نشده است. ثانیا این مقایسه بر اساس آمار فروش «احتمالی» این دو گوشی انجام شده است. در این مقاله آمده است: انتظار می‌رود اپل ۱۳۰ میلیون دستگاه از آی‌فون ۱۰ را تا تابستان ۲۰۱۹ به فروش برساند که درآمد سامسونگ از هر دستگاه حدود ۱۱۰ دلار است.

در همین حال انتظار می‌رود فروش جهانی گلکسی اس ۸ حدود ۵۰ میلیون دستگاه باشد که به ازای هر دستگاه ۲۰۲ دلار به خاطر قطعات تولیدی خود سامسونگ مانند صفحه نمایش طی ۲۰ ماه ابتدایی فروش برای این شرکت درآمد به همراه داشته باشد. به عبارت دیگر از آنجا که سامسونگ نسبت به آی‌فون ۱۰ تعداد قطعات بیشتری از گلکسی اس ۸ را خودش تولید می‌کند، درآمد تولید قطعات ناشی از فروش هر دستگاه گلکسی اس ۸ بیشتر از آی‌فون ۱۰ است. اما به خاطر اینکه انتظار می‌رود مجموع فروش آی‌فون ۱۰ بسیار بیشتر از گلکسی اس۸ باشد، درآمد نهایی سامسونگ از آی‌فون ۱۰ به خاطر تولید قطعه بیشتر برآورد شده است. بر اساس تخمین موسسه‌ سرمایه‌گذاری CLSA، سفارش‌‌های اپل برای تولید قطعات مختلف گوشی‌های آی‌فون حدود یک سوم درآمد سامسونگ را تامین می‌کند.