5 copy

یکی از این کارها، تولید مبل‌هایی است که شب‌ها به تختخواب تبدیل می‌شوند.وسایلی که تقسیم‌بندی خانه به اتاق خواب و پذیرایی را نادیده می‌گیرند تا خانواده‌های اتمی یک یا دونفره، بتوانند در متراژ پایین به زندگی خود ادامه دهند.

بر اساس گزارش سایت دی ایران، مبل‌های تختخواب شو برای افراد مجرد و کسانی که منزل کوچک دارند بسیار مناسب هستند.سرعت تبدیل مبل به تخت و برعکس، صرفه اقتصادی و همچنین عدم اشغال فضای محیط آنها را جزو انواع مبل‌های پرطرفدار و پر کاربرد قرار داده‌اند.با انتخاب مبل‌های تختخواب شو می‌توان با یک تیر دو نشان زد.

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افراد، انتخاب مبلمان مناسب برای خانه‌های کوچک است.شما می‌توانید به راحتی از وسایل چندکاره مانند مبل تختخواب شو استفاده کنید.انواع مبل‌های تختخواب شو با طرح‌های متنوع و رنگ‌های زیبا طراحی و تولید شده‌اند که با هر سلیقه‌ای متناسب هستند و به راحتی با دکوراسیون‌های مختلف خانه‌ها هماهنگ می‌شوند

به گزارش سایت اتاق، مبل فوتون (Futon) که به مبل تبدیل شونده هم معروف است به مبل‌های یک تکه‌ای می‌گویند که قابلیت تبدیل شدن به تختخواب و تشک را دارند.خیلی از افراد مبل‌های فوتون را با مبلمان تختخواب شو اشتباه می‌گیرند.با اینکه این دو نوع مبل شباهت زیادی با هم دارند اما مبل تختخواب شو نوعی از مبلمان فوتون بوده و با هم تفاوت‌هایی دارند.

   ویژگی‌های مبل فوتون

واژه Futon در زبان ژاپنی به معنای رختخواب است و اساسا ایده اولیه این مدل مبلمان در قرن 17 در ژاپن مطرح شد.تشک‌های پشم و پنبه‌ای که ژاپنی‌ها استفاده می‌کنند و بسیار نرم و سبک هستند فوتون نام دارند که در ابتدا طبقه مرفه جامعه استفاده می‌کردند اما کم کم در اختیار همه قرار گرفت.پس از جنگ جهانی دوم نیز به آمریکا و کشورهای اروپایی رسید و مردم عاشق این مدل تشک‌ها شدند.

در سالیان بعد حاصل تلفیق فریم چوبی با این تشک‌های تاشو، نرم و سبک، مبل فوتون بود که تا به امروز از آن به عنوان یکی از بهترین و معروف‌ترین سبک‌های مبلمان چند منظوره استفاده می‌شود.

مبل فوتون برخلاف مبلمان تختخواب شو دارای تشک جدا شونده بوده و مزایای خاص خود را دارد اما همین عامل باعث می‌شود تا فشار بیشتری تحمل کرده و این تشک‌ها زودتر خراب شوند.البته مبل تخت شو یک نفره یا چند نفره هم برای باز و بسته شدن نیاز به اهرم و ساختار خاصی دارد که طی زمان بر اثر فرسایش، احتمال خراب شدن آن بالاست.

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم مبل فوتون این است که هر سه کاربرد، تختخواب، مبل و تشک را با هم دارد و با خرید یک نوع مبلمان، سه کارآیی مختلف از آن خواهید داشت.در نتیجه این مدل مبلمان برای خانه‌های کوچک و آپارتمانی بسیار مناسب است چرا که در فضای شما صرفه جویی می‌شود.درجه راحتی مبل، تنوع بسیار بالایی دارد.به عنوان مثال می‌توانید تشک مبل را از مدل نرم، سفت و راحتی خریداری کنید یا در سایزهای تویین، کویین و حتی سفارشی تهیه کنید.

یکی از ویژگی‌ها و تفاوت‌های مبل فوتون با مبل تختخواب شو این است که فریم چوبی یا فلزی آن کاملا با تشک پوشانده شده و بخش رویه آن اصلا پیدا نیست.از طرفی فریم این نوع مبلمان خانه نسبتا سبک، با حجم کم و با قابلیت جابه‌جایی سریع و راحت است در حالی که مبلمان تختخواب‌شو این‌طور نیست.

   نحوه چیدمان در خانه

مبل فوتون به دلیل اینکه خاصیت تبدیل شدن به تختخواب را دارد، باید فضای اطرافش به اندازه کافی خالی باشد.بر همین اساس باید آن را با فاصله مناسب از دیوار بگذارید و فضایی که این مبل در آن قرار دارد نباید فضایی باشد که مجبور باشید برای خوابیدن مبل را جابه‌جا کنید. مبل‌های فوتون با سبک مدرن همخوانی زیادی دارند؛ در نتیجه از شلوغ کردن فضای خود بپرهیزید به ویژه که این نوع مبل تبدیل شونده، مناسب برای خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک است.با توجه به تنوع رنگی بالایی که برای این نوع مبلمان در نظر گرفته شده، به راحتی می‌توانید به تناسب و هماهنگی رنگ آن با فرش و پرده‌ها هم فکر کنید.

مبل فوتون نیازی به کوسن ندارد، چون به اندازه کافی نرم و راحت هست و هزینه اضافه‌تر نیازی نیست.مبل‌های فوتون در سایزهای مختلف بسته به سایز نشیمن‌گاه یا تشک تولید می‌شوند.در نتیجه اگر قرار است از این مبل‌ها برای استراحت یک یا چند نفر استفاده کنید، سایز تشک بسیار مهم است.

 

این مطلب برایم مفید است
121 نفر این پست را پسندیده اند