به گزارش «ایسنا»، این موضوعی است که تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی تایید کرده‌اند و از افزایش ۲۵ درصدی قیمت آب معدنی خبر می‌دهند.

البته بازار آب بسته‌بندی رونق فصلی دارد.شش ماه اول سال رونق و شش ماه دوم سال رکود این بازار است.فعالان این بازار می‌گویند از ابتدای سال تلاش کردیم قیمت آب بسته‌بندی افزایش پیدا نکند، چرا که رقیب محصول ما آب شرب شهری است که در ۹۰ درصد جغرافیای مردم ایران به آن دسترسی دارند.به عبارت دقیق‌تر تفاوت این صنعت با صنایع دیگر این است که مردم برای آن جایگزین دارند.

اما به گفته کارشناسان این بازار، افزایش کرایه حمل و قیمت مواد اولیه و همچنین تورم باعث شد تا اواخر تیر ماه، میانگین افزایش ۲۵ درصدی قیمت آب‌های بسته‌بندی در حجم‌های مختلف اجرا شود.

در ادامه قیمت برخی از انواع آب معدنی در بازار که از سایت‌های اینترنتی استخراج شده را ملاحظه می‌کنید که بر این اساس ۵۰۰‌سی سی برند دماوند ۲.۷۰۰، ۵۰۰ سی سی برند آکوافینا ۳.۱۰۰، ۵۰۰ سی سی برند واتا ۴.۵۰۰، ۵۰۰ سی سی برند نستله ۴.۰۰۰، ۵/ ۱ لیتری برند دسانی ۶.۲۰۰ و آب معدنی گازدار ۳۳۰‌میلی لیتری پریر با قیمت ۳۷.۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند