علت افزایش قیمت اخیر آب معدنی چیست؟

 با توجه به کاهش قدرت خرید مصرف‌کننده، هیات مدیره انجمن آب‌های معدنی،تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت آب معدنی نداشت اما نوسان قیمت دلار و به دنبال آن گرانی مواد اولیه،لیبل، پلاستیک و افزایش کرایه حمل بار مجبور شدیم قیمت آب معدنی را ۲۵ درصد گران کنیم.هر سال به دلیل رونق صنایع بسته بندی از اواخر فروردین ماه قیمت تولیدات آب معدنی را افزایش می‌دادیم اما امسال به دلیل کاهش خرید مصرف‌کننده تصمیم گرفتیم تا پایان سال افزایش قیمت نداشته باشیم اما متاسفانه قیمت مواد اولیه به قدری بالا رفت که مجبور شدیم از هفته گذشته قیمت‌ها را افزایش بدهیم.

  کرونا چه پیامدی برمیزان فروش آب معدنی داشته است؟

کرونا بخشی بزرگی از تفریحات مردم را هدف گرفته. تعطیلی مراکز تفریحی و کاهش میزان مسافرت و رفت و آمد مردم به رستوران‌ها، پاساژها و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها باعث شده مصرف‌کنندگان آب معدنی، قید خرید را بزنند. هرزمانی هم که مسوولان تصمیم می‌گیرند اماکن و مراکز تفریحی را تعطیل کنند مصرف و تولید آب معدنی با کاهش شدیدی مواجه می‌شود.

  چه عواملی در کاهش تولید آب معدنی نقش داشته است؟

تولید آب معدنی ۴۰ درصد کاهش یافته درحالی که بسیاری از شرکت‌هایی که آب معدنی تولید می‌کنند با تداوم این شرایط تعطیل خواهند شد. قشر متوسط جامعه بیشترین مصرف‌کننده آب معدنی است اماشرایط اقتصادی فعلی، اولویت خرید اقلام اساسی این قشر را با تغییراتی مواجه کرده از این رو بخش بزرگی از مشتریان خود را از دست داده‌ایم. صنف آب معدنی نیز همانند اصناف دیگر با رکود و کاهش تولید دست به گریبان است.

مشکلات معیشتی مردم و کرونا تغییراتی را در سبد خرید خانوار به وجود آورده، از سویی دیگرآب در همه خانه‌ها و مغازه‌ها وجود دارد و در این شرایط طبیعی است که مردم برای آب خوردن پول پرداخت نکنند. تا دو سال قبل تولیدو فروش آب معدنی از سطح قابل قبولی برخوردار بود اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده وکارخانه داران انگیزه‌ای برای تولید آب معدنی ندارند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند