او در ششم اکتبر ۱۹۲۳ در جوهور بهرو در جنوب مالزی در خانواده‌ای مالزیایی-چینی به دنیا آمد. پدرش در اوایل قرن بیست از استان فوجیان چین به مالزی آمده بود. کوک از کودکی زبان‌های چینی، انگلیسی و ژاپنی را آموخت و در آموزشگاه رافل و کالج انگلیسی زبان جوهور بهرو تحصیلات خود را ادامه داد. بنا به گفته خودش در آغاز به‌عنوان یک پادو پا به عرصه تجارت گذاشت و سپس با کمک بستگانش کسب و کاری را شروع کرد. در زمان جنگ جهانی دوم و اشغال مالزی از سوی ژاپن، در بخش تجارت برنجِ مجتمع صنعتی ژاپن در سنگاپور مشغول به کار شد؛ مجموعه‌ای نظامی که تجارت برنج در مالزی را در دوران اشغال منحصرا در دست داشت. او به‌زودی به ریاست بخش تجارت برنج رسید و پس از جنگ از تجارب خود برای کسب و کار خانواده خود بهره برد. 

در 1949 با کمک اعضای خانواده، شرکتی کوچک برای تجارت محصولات کشاورزی بنیان نهاد. او که پس از استقلال مالزی روابط خود با ژاپنی‌ها را همچنان حفظ کرده بود، در 1959 همراه با دو شریک ژاپنی «کارخانه تولید شکر مالزی» را راه‌اندازی کرد و بسیاری از نخبگان و اعضای خاندان سلطنتی مالزی را به‌عنوان مدیر و سرمایه‌گذار به این شرکت آورد. در اوایل دهه شصت او 80 درصد از بازار شکر مالزی و 10 درصد از کل تجارت این کالا در جهان را در دست داشت و به همین دلیل به او عنوان «سلطان شکر مالزی» داده شد. 

در 1971 نخستین «هتل شانگری لا» در سنگاپور را ساخت و در 1977 به عرصه املاک هنگ کنگ وارد شد و «هتل کاولوون شانگری لا» را تاسیس کرد. در همین سال‌ها شرکت سرمایه‌گذاری «کری» را برای سر و سامان دادن به فعالیت‌های خود در شرق آسیا و کشورهایی مانند چین، سنگاپور، فیلیپین، تایلند، فیجی و استرالیا تاسیس کرد. او مالک 10 کمپانی کوکاکولا و مرکز تجارت جهانی پکن در چین است. او دوبار ازدواج کرده و هشت فرزند دارد. 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند