در ۱۸۹۴ اخباری مبنی بر کشف طلا در کالیفرنیا شنید و یک سال بعد همراه یک اکیپ روانه آن ایالت شد. او و اکیپش در آغاز کوشیدند در نزدیکی آسیاب ساتر بر رود آمریکن، از رسوب زردار بهره‌برداری کنند. پس از سپری کردن زمستانی سرد و ناکامی، آنها با شنیدن اخباری مبنی بر پیدا شدن یک رگه طلا در «گرس ولِی» در ۱۸۵۱ رهسپار آن دره شدند. در آنجا جرج به سمت اکتشاف و خرید و فروش کانی‌های کوارتز رفت و تقریبا پس از ۱۰ سال توانست به عنوان یک معدن‌یاب زندگی شایسته‌ای برای خود تشکیل دهد و در عین حال  فعالیت‌های دیگری نیز در زمینه فروشگاه، معدن‌کاوی، دام‌پروری و کشاورزی در ناحیه نوادا انجام داد.

در ۱۸۵۹ پس از آشنایی با استخراج نقره، رهسپار ناحیه یوتای غربی شد و در آنجا یک‌ششم از سهام معدن افیر را در نزدیکی شهر ویرجینیای کنونی خرید. آن زمستان وی و شرکایش توانستند ۳۸ تن سنگ نقره مرغوب استخراج کرد آن را به قیمت دو و نیم میلیون دلار (به قیمت امروز) بفروشند.

جرج هرست در همکاری با سایر سرمایه‌گذاران حوزه معادن شرکت هرست، تویس و هاگین را تاسیس کرد و این شرکت در معادن زیادی چون معدن نقره انتاریو در یوتا، معدن پاسیفیک در نیومکزیکو، معدن طلای هوم استیک در داکوتای جنوبی و یک معدن مس در مونتانا سرمایه‌گذاری کرد.

هرست در ۱۸۶۴ به عنوان نماینده مجلس ایالتی کالیفرنیا انتخاب شد و تا ۱۸۶۶ در آن پست باقی ماند. او بعدتر به عنوان یک دموکرات از ۱۸۸۶ تا زمان مرگش در ۲۸ فوریه  ۱۸۹۱ در واشنگتن، در مجلس سنای آمریکا حضور داشت.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند