علی‌اکبر نریمانی، رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تهران با بیان مطلب فوق افزود: از دی ماه سال گذشته تاکنون تعطیلی‌ها به‌صورت مکرر ادامه پیدا کرده است و تنها رسته فعال این صنف، بیرون‌بر است درحالی‌که صنف چلوکباب و چلوخورش به جهت ارائه غذاهای کاملا سنتی قداست ملی را حفظ می‌کند، اما اکنون تنها برای اینکه اعضا بتوانند واحد صنفی خود را حفظ کنند مجبور هستند غذا را به‌صورت بیرون‌بر عرضه کنند.

نریمانی با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان گفت: با ورود به ماه رمضان تنها می‌توانیم شب‌ها با فعالیت رسته بیرون‌بر امرار معاش کنیم. کم‌کم و رفته‌رفته خیلی از واحدهای صنفی فعال در این اتحادیه پروانه کسب خود را باطل و واحدهای صنفی خود را تغییر کاربری می‌دهند. تعطیلی‌ها امان اعضای این اتحادیه را ربوده است.

وی در رابطه با تهیه مواد اولیه تاکید کرد: سال گذشته مرغ، گوشت و روغن با مبالغ بسیار بالا برای اعضا تامین شد به‌طوری که ۱۰۰ درصد اقلام گران شد و از سویی با دشواری کامل صورت می‌گرفت تا اینکه وزارت صمت برای کنترل و تامین روغن موجود در بازار برای اینکه به دست مصرف‌کننده واقعی برسد وارد میدان شد. اینجا از وزارت صمت تشکر فراوان می‌کنیم؛ ضمن اینکه بارها و بارها تاکید داشته‌ام می‌توان تمامی اقلام مورد نیاز تولید‌کنندگان را از طریق تعاونی‌هایی که با این اتحادیه‌ها کار می‌کنند تامین کرد.

وی افزود: سابق بر این گوشت موردنیاز از طریق شرکت تعاونی تامین می‌شد. اگر مجدد گوشت مورد نیاز در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار گیرد می‌توانیم انتظار داشته باشیم مواد اولیه با قیمت مناسب و در اسرع وقت به دست تولیدکننده و مصرف‌کننده حقیقی برسد. با این کار می‌توانیم قیمت‌ها را کنترل کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند