جمشید زند گفت: «آزاد گذاشتن تردد و دید و بازدید در تعطیلات نوروزی باعث شد تا وضعیت قرمز شده و اصناف تعطیل شوند. به‌رغم میل باطنی، با قرمز شدن شرایط کرونایی در اراک، ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ اعمال شد.»

وی با بیان اینکه اصناف تاوان تصمیمات اشتباه ستاد ملی کرونا را می‌دهند، افزود: «آزاد گذاشتن تردد و دید و بازدید در تعطیلات نوروزی باعث شد تا این وضعیت به‌وجود بیاید و اصناف تاوان این تصمیم غلط را می‌دهند. این درحالی است که معتقدیم اگر قرار بود خرید شب عید باعث قرمز شدن شرایط کرونایی بشود باید این اتفاق تا پنجم فروردین اتفاق می‌افتاد.»

رئیس اتاق اصناف اراک اضافه کرد: «صنوف مختلف که ضعیف‌ترین بخش اقتصاد کشورهستند باید تاوان بدهند و پس از پشت‌سر گذاشتن یک‌سال سخت، باید بار دیگر این سختی را برای سال دوم تکرار کنیم و این بسیار دشوار است. با این حال اصناف مطیع قانون بوده و به‌خاطر سلامت و جان مردم، واحد‌های صنفی را تعطیل کردند تا بتوان سریع‌تر این شرایط را بهبود بخشید.»

زند در ادامه تصریح کرد: «امیدواریم عموم مردم و مسوولان تلاش کنند تا هرچه زودتر رنگ شهر‌ها تغییر کند تا شاهد بازگشایی صنوف باشیم.» وی در پاسخ به این سوال که آیا بابت این تعطیلی‌ها حمایتی از صنوف شده یا خیر، گفت: «بیش از ۵۰ درصد صنوف استان مرکزی با شیوع ویروس کرونا دچار خسارت غیرقابل جبرانی شده‌اند و تا به‌حال در سال جدید هیچ حمایتی از صنوف در نظر گرفته نشده است. در سال گذشته نیز به‌صورت بسیار محدود حمایت‌هایی انجام شد که امیدواریم در سال جدید این حمایت‌ها تقویت شود.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند