وی با اشاره به اینکه قیمت‌ها برای شیرینی‌هایی که پر مصرف هستند مشخص است گفت: «‌قیمت شیرینی زبان حدودا ۵۰ هزار تومان است که این قیمت برای واحدهای درجه یک است و قیمت همین شیرینی در واحدهای قنادی درجه دو ۴۰ هزار تومان است. قیمت شیرینی‌های‌تر ۶۰ هزار تومان، شیرینی خشک مثل پاپیون و زبان ۵۰ هزار تومان است و بیشتر از این مقدار گران فروشی محسوب می‌شود.»

وی در عین حال با اذعان به اینکه خیلی از افراد جامعه توان خرید شیرینی را مانند گذشته ندارند، تصریح کرد: «‌قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است و این مساله در تمام اقلام مشاهده می‌شود. متاسفانه مساله قیمت در دست اتحادیه نیست، زیرا وقتی مواد اولیه گران می‌شود، نمی‌توان شیرینی را گران نکرد. روغن، شکر، آرد و بیش از ۷۰ قلم کالای دیگر جزو مواد اولیه محسوب می‌شود.»

بهره مند با اشاره افزایش شدید قیمت‌ها در دو ماه گذشته گفت: «‌شکری که دو ماه قبل حدود ۶ هزار تومان خریداری می‌شد، هم اینک بیش از ۱۲ هزار تومان خریداری می‌شود، یعنی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت در این محصول را شاهد هستیم. روغن ۱۰ کیلویی را تا ۳ ماه پیش ۱۱۰هزار تومان خریداری می‌کردیم، اما الان باید ۵۰۰ هزار تومان برای آن هزینه بدهیم و این افزایش قیمت از توان اتحادیه قنادان خارج است.»

 

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند