وی گفت: هر کیلو موز هندی در‌حال‌حاضر در میدان میوه‌وتره‌بار بین ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان است و موز اکوادور از ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان قیمت خورده است.

دارایی‌نژاد افزود: این قیمت‌ها به هیچ عنوان مورد تایید اتحادیه نیست و قیمت موز باید برگردد به زیر ۳۰ هزار تومان ضمن اینکه هماهنگی‌های خوبی با اتاق اصناف ایران، اتاق اصناف تهران و وزارت صمت شده که قیمت موز در اوایل اسفند متعادل شود.

وی درخصوص افزایش قیمت خیار هم گفت: به‌دلیل سرمازدگی در منطقه جیرفت چیدن محصول خیار بوته‌ای کمی عقب افتاد، اما با گرم شدن هوا دوباره محصول به دست آمده و درحال عرضه به بازار است.

این فعال بخش‌خصوصی درباره خیارهای گلخانه‌ای هم گفت: گلخانه‌های سمنان، ورامین، یزد و اصفهان هم درحال چیدن محصول و عرضه به بازار هستند و درحال‌حاضر قیمت خیار در بازار به تعادل رسیده است و خیاری که در کف میدان مرکزی میوه‌وتره‌بار کیلویی ۱۷ هزار تومان بود درحال‌حاضر به ۱۲ هزار تومان رسیده و قیمت‌ها در هفته آینده باز هم کاهشی خواهد بود.

دارایی‌نژاد درخصوص افزایش قیمت پرتقال هم گفت: تولیدات مرکبات در استان مازندران حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن است و ما از نظر محصول پرتقال هیچ کمبود و مشکلی در کشور نداریم.

وی افزود: در هفته‌های گذشته به دلیل سرد شدن هوا و بارش برف در محورهای کوهستانی حمل بار پرتقال از استان مازندران به تهران به یک سوم رسید و عرضه محصول پرتقال پایین آمد و همین علتی شد تا قیمت پرتقال به کیلویی ۱۴ هزار تومان برسد. به تعاونی‌ها و دست اندرکاران مرکبات در استان مازندران هشدارهای لازم را داده‌ایم که اگر قرار باشد عرضه پرتقال کم شود و قیمت آن بالا برود حتما به تعزیرات، وزارت صنعت و بازرسی اعلام خواهیم کرد چراکه آن دسته از افرادی که در انبارها بالای ۱۰۰ تن مرکبات دارند حتما دلال هستند و به دنبال سود جویی و گرانفروشی در بازار هستند.

دارایی نژاد افزود: درحال‌حاضر قیمت پرتقال به سه برابر سال قبل رسیده و این محصول در‌حال‌حاضر بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان در میدان مرکزی قیمت خورده که با عرضه بیشتر در هفته‌های آینده قیمت این محصول هم کاهش پیدا خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند