این مجمع در یک گزارش آینده ‌نگرانه به پیش‌بینی ساختار شغلی در دوران پساکرونا پرداخته و مشاغل و مهارت‌های آینده را ترسیم و سرعت تغییرات آنها را براساس نظرسنجی از رهبران کسب‌وکارها و استراتژیست‌های منابع انسانی سنجیده است. بر این اساس همه‌گیری کرونا تاثیرات بسزایی را  روی روندهای شغلی در بلندمدت ایجاد کرده است که در ادامه به پنج نکته اساسی از این تغییرات پرداخته می‌شود. نیروی کار سریع‌تر از حد انتظار به سمت اتوماسیون پیش می‌رود و طبق تخمین‌ها طی پنج سال آینده، ۸۵ میلیون شغل از بین می‌رود. اتوماسیون، همزمان با رکود اقتصادی ناشی از کووید-۱۹، اختلال مضاعفی را برای کارگران در اشتغال آنها ایجاد کرده است. توسعه فناوری و تکنولوژی‌ها توسط بنگاه‌ها، وظایف، مشاغل و مهارت‌های مورد نیاز را تا سال ۲۰۲۵ تغییر خواهد داد. حدود ۴۳ درصد از مشاغل مورد بررسی نشان می‌دهند که به دلیل توسعه فناوری، قصد دارند نیروی کار خود را کاهش دهند، ۴۱ درصد قصد دارند استفاده از پیمان‌کاران خود را برای کارهای تخصصی گسترش دهند. و البته ۳۴ درصد قصد دارند به‌عنوان یک نتیجه از توسعه فناوری، نیروی کار خود را گسترش دهند. با این شرایط پیش‌بینی می‌شود پنج سال دیگر، کارفرمایان کارها را تقریبا به‌طور مساوی بین انسان‌ها و ماشین‌ها تقسیم کنند.

انقلاب روبات‌ها، ۹۷ میلیون شغل جدید را ایجاد خواهد کرد. با تحول اقتصاد و بازارهای کار، نقش‌های جدیدی در اقتصاد در زمینه‌های فناوری (مانند هوش مصنوعی) و مشاغل تولید محتوا (مانند مدیریت رسانه‌های اجتماعی و نوشتن محتوا) ظاهر می‌شوند. مشاغل نوظهور نشان‌دهنده تقاضای بیشتر برای مشاغل اقتصاد سبز است، به طور مثال مشاغل مرتبط با اقتصاد داده و هوش مصنوعی، مشاغل جدید در مهندسی، رایانش ابری و توسعه محصول و در زمینه بازاریابی، فروش و تولید محتوا است.

در سال ۲۰۲۵‌، تفکر تحلیلی، خلاقیت و انعطاف‌پذیری از جمله مهارت‌های پرطرفدار است. از نظر کارفرمایان تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل و حل مساله در سال‌های آینده از اهمیت بیشتری برخوردار است. در سال‌جاری مهارت‌هایی در زمینه مدیریت خود مانند یادگیری فعال، تاب‌آوری، تحمل استرس و انعطاف‌پذیری موردتوجه بوده ‌است. با اندازه‌گیری داده‌های موجود در لینکدین و کورسرا امکان ردیابی انواع مهارت‌های تخصصی مورد نیاز برای مشاغل فردا فراهم شده است.

رقابتی‌ترین مشاغل  روی ارتقای مهارت‌های کارگران خود تمرکز خواهند کرد. تقریبا نیمی از کارگرانی که در پنج سال آینده در نقش خود باقی ‌می‌مانند، برای مهارت‌های اصلی خود نیاز به آموزش مجدد دارند. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که بخش دولتی باید حمایت نیرومندتری را برای کارگرانی که در معرض خطرند یا با مشاغل دیگر تعویض شده‌اند، ارائه دهد. درحال‌حاضر، تنها ۲۱ درصد مشاغل گزارش کرده‌اند که می‌توانند از طریق بودجه عمومی برای حمایت از کارمندان خود به آنها مهارت‌های لازم را بیاموزند. بخش دولتی باید انگیزه‌هایی را برای سرمایه‌گذاری در بازارها و مشاغل فردا فراهم کند، شبکه‌های ایمنی قوی‌تری را برای کارگران در حین تعویض شغل ارائه دهد و با عقب‌افتادگی‌ها و روش‌های سنتی در آموزش و پرورش مقابله کند.

دورکاری همچنان ماندگار خواهد بود. حدود ۸۴ درصد از کارفرمایان قرار است به سرعت فرآیندهای کار را به سمت دیجیتالی کردن پیش ببرند، از جمله مهم‌ترین آنها گسترش قابل‌توجه دورکاری خواهد بود. کارفرمایان می‌گویند این امکان وجود دارد که ۴۴ درصد از نیروی کار خود را با دورکاری جابه‌جا کند. با این حال، ۷۸ درصد از رهبران کسب‌وکار انتظار دارند که دورکاری تاثیر منفی  روی بهره‌وری کارکنان داشته باشد‌.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند