مهدی امیدوار گفت: «گرانی و افزایش بی‌رویه قیمت، سبب‌شده تا گرایش و رغبت مردم به اجناس دست‌دوم بیشتر شود. عرضه اجناس دست‌دوم در بازار کالاهای الکترونیکی رونق یافته و البته به علت شرایط اقتصادی تقاضا به این کالاها هم بیشتر شده است. در این شرایط شاهد واردات اجناس الکترونیکی بی‌کیفیت و بسیار نامرغوب در استان خراسان‌شمالی هستیم.»

رئیس اتاق اصناف بجنورد گفت: «اجناس دست‌دوم بی‌کیفیت که عمدتا چینی هستند، مردم را گلایه‌مند کرده است و در این زمینه شکایت‌ها و انتقادهای بسیاری از نابسامانی‌ها در بازار موبایل و سایر اجناس الکترونیک به اتاق اصناف منعکس می‌شود. خریداران اجناس دست‌دوم گلایه دارند که جنس خریداری شده تنها پس از یکی دو هفته استفاده، خراب شده و قابل استفاده نیست. جولان اجناس الکترونیک دست‌دوم در بازار سبب شده تا مشتریان اصناف مربوط به تعمیر موبایل و رایانه هم افزایش یابد.»

امیدوار خاطرنشان کرد: «در بسیاری از موارد، اجناس الکترونیکی وارداتی، قابل‌تعمیر و استفاده مجدد نیستند. قیمت اجناس الکترونیک بسیار بالا رفته است و مردم توان خرید این محصولات را ندارند، از این‌رو ناچارا به اجناس دست‌دوم روی آورده‌اند؛ به همین دلیل قیمت اجناس الکترونیک دست‌دوم در بازار به‌شدت افزایش یافته است.»

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند