وی افزود: تا وقتی که خودمان را جای صاحبان این کسب وکارها و اصناف نگذاریم، نمی‌توانیم بفهمیم که چه مشکلاتی دارند. آقایان به‌راحتی می‌گویند اصناف را ببندید. ببندیم اما چه کسی پاسخگوی هزینه زندگی آنها خواهد بود؟ از طرفی هیچ کمکی به اصناف نمی‌شود اما از طرف دیگر هم باید با این ویروس منحوس مبارزه کرد.

نوده‌فراهانی تصریح کرد: حتی از شنبه که دوباره اصناف بازگشایی شده‌اند به‌علت محدودیتی که برای ساعت ۹ شب به بعد وجود دارد مجبور هستند تا ساعت ۸ شب کار کنند. اگر همه پروتکل های ستاد کرونا را رعایت کنند ان‌شاءالله مشکل به‌زودی حل می‌شود و اصناف نیز می‌توانند به‌کار خود ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از اصناف که در ۹ ماه گذشته تعطیل بودند تقریبا از پا درآمده‌اند مانند تالارها، آرایشگاه‌های زنانه و قهوه‌خانه‌ها که با توجه به هزینه‌هایی مانند اجاره توان روی پا ماندن را ندارند.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: ما باید بدانیم که باید با کرونا زندگی کنیم، اگر ستاد کرونا تشخیص می‌دهد که باید پروتکل‌های خود را شدیدتر کند باید این کار را بکند و اصناف که بخشی از مردم هستند باید از آن تبعیت کنند. از طرف دیگر اصناف نیز توقع دارند که دولت به آنها در این وضعیت کمک کند. در دریافت حق‌بیمه و مالیات تخفیف‌هایی بدهند و وام‌های کم‌بهره‌ای به اصناف تعلق بگیرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند