قاسم نوده‌فراهانی در گفت‌وگو با شبکه خبر در مورد برگزاری حراج فروش کیف و کفش توسط یکی از واحدهای صنفی واقع در پاساژی در منطقه شهرک غرب تهران در روز اول هفته جاری گفت: این واحد صنفی بدون مجوز اقدام به برگزاری حراج کرده بود در حالی که برای برگزاری هرگونه حراجی باید مجوز لازم از اتحادیه مربوطه کسب شود.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: علاوه بر عدم‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واحد صنفی مذکور فاقد جواز کسب بوده و به عبارتی فعالیت صنفی آن نیز غیرمجاز بوده است.

وی بیان کرد: روز گذشته اتاق اصناف تهران پس از مطلع شدن از تخلف صورت گرفته توسط واحد صنفی مذکور، مبنی بر برگزاری حراج و ایجاد تجمع مردمی در پاساژ و محیط بسته، اکیپی از بازرسان اتاق اصناف تهران به همراه ماموران نیروی انتظامی به محل اعزام کرد و به‌دنبال بی‌توجهی مالک واحد صنفی به تذکرات بازرسان، واحد صنفی پلمب شد.

نوده‌فراهانی با اشاره به اینکه برگزاری هرگونه حراج برای فروش اجناس در شرایط کرونایی از سوی ستاد ملی کرونا ممنوع اعلام شده است، گفت: اتاق اصناف تهران نیز بر این اساس روزانه بازرسی‌هایی در سطح شهر تهران انجام می‌دهد و با هر گونه تخلفی مطابق قانون برخورد می‌کند.

وی بیان کرد: در چند ماه گذشته اتاق اصناف تهران در مجموع ۱۱۲ هزار و ۷۰۰ بازرسی انجام داده که ۹ هزار و ۷۰۰ واحد صنفی به علت عدم‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع کرونا برای اعمال قانون به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی بعد از ساعت ۱۸، بنا به دستورالعمل ستاد ملی کرونا بیان کرد: به‌دنبال بازرسی‌های انجام شده از آغاز طرح ممنوعیت فعالیت بعد از ساعت ۱۸ بیش از ۴۰۰ واحد صنفی که بعد از این ساعت همچنان فعالیت داشته‌اند، تذکر گرفتند و ۳۰ واحد صنفی نیز به علت عدم‌رعایت ضوابط قانونی مشمول جریمه شده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند