مجتبی صفایی در گفت‌‌وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف ایران افزود: هر زمان که بحث پیشرفت و سلامت و آرامش کشور در میان بوده، اصناف پای کار بوده و هستند و از زمانی که این بیماری شیوع پیدا کرد و کشور ما را مانند دیگر کشورها با بحران مواجه کرد، اصناف و بازار اولین مجموعه‌ای بودند که همکاری لازم را داشتند.

وی تصریح کرد: اصناف در موج اول شیوع کرونا با تعطیلی یک ماهه واحدهای صنفی خود در آستانه شروع سال نو و پیک کاری صنفی، همکاری کردند و توانستیم سربلند بیرون بیاییم و در ادامه سال با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و تهیه ملزومات بهداشتی در واحدصنفی نیز همکاری کرده‌اند.

صفایی اظهار کرد: مجموعه اقدامات انجام شده از سوی اصناف به فراخور مطالبات اصناف آن طور که باید دیده نشد و تسهیلاتی که به برخی صنوف پرداخت شد، متناسب با خسارت وارده به صنوف نبود.

نایب‌رئیس دوم اتاق اصناف ایران افزود: تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواسته بحق مجموعه وزارت بهداشت و درمان هست و ما نیز از اصناف در سراسر کشور خواسته‌ایم نهایت همکاری را با مجموعه بهداشت و درمان داشته باشند و نظارت‌های لازم نیز بر عملکرد واحدهای صنفی صورت می‌گیرد.

صفایی تاکید کرد: ادامه شیوع کرونا و استمرار محدودیت در برخی از صنوف و رکود بازار باعث ورشکستگی تعدادی از صنوف شده و ادامه این روند ممکن است منجر به تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی آسیب‌دیده شود، بنابراین از مسوولان کشوری که شاهد همکاری اصناف برای بازگشت سلامت به کشور هستند، می‌خواهیم این خدمات را نادیده نگیرند و مطالبات این بخش از صنوف را در نظر بگیرند و امیدواریم هر چه زودتر از این وضعیت عبور کنیم و به شرایط قبل بازار بر گردیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند