هادی ساداتی در گفت‌‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: متاسفانه کرونا باعث شده تا در شرایط حاضر ۳۰ درصد کارگران ساختمانی سرکار باشند و مابقی کارگران ساختمانی هم که بیکار و خانه‌نشین شده‌اند قادر به امرار معاش و تامین هزینه‌های زندگی نباشند چون امیدشان به نقاشی ساختمان یا تعمیر لوله و تاسیسات خانه‌ها بود که به‌دلیل بیماری کرونا و کاهش تقاضا کار کمتر به آنها پیشنهاد می‌شود و از این جهت اشتغال و معیشت آنها به خطر افتاده است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حل مشکل کارگران‌فاقد بیمه‌بیکاری گفت: مقام معظم رهبری همواره دغدغه مردم را به‌عنوان دغدغه کشور مطرح فرموده‌اند و تاکید ایشان در ورود سازمان تامین‌اجتماعی به موضوع کارگران‌فاقد بیمه‌بیکاری یکی از خواسته‌های همیشگی کارگران ساختمانی بوده است.

نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی افزود: درحال‌حاضر شناسایی کارگران ساختمانی که در انتظار بیمه هستند انجام شده و اگر قرار است تامین‌اجتماعی فرمان رهبری را اجرا کند علاوه بر امکانات و ابزار مورد نیاز، اطلاعات افراد بیمه شده را در اختیار دارد. کسانی هم که بیمه نشده‌اند آمار و اطلاعات آنها توسط انجمن‌های کارگران ساختمانی در سراسر کشور قابل گردآوری است و هر زمان که تامین‌اجتماعی بخواهد از طریق کانون در اختیار سازمان قرار می‌دهیم.

به گفته ساداتی، انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در ۴۵۰ شهر و شهرستان فعالند و می‌توانند در انتقال آمار و ارقام و اطلاعات مربوط به کارگران ساختمانی بیمه شده و فاقد بیمه به تامین‌اجتماعی همکاری کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند