خسرو ابراهیمی‌نیا با اشاره به نامه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا به همه دستگاه‌های اجرایی که براساس آن تالار‌های پذیرایی از جمله مراکزی عنوان شده که برای یک هفته‌ تعطیل خواهند بود، با ابراز تعحب از این بخشنامه گفت: تالار‌های پذیرایی درحال‌حاضر به مدت ۸‌ماه تعطیل هستند و اصلا باز نبودند که نیاز به تعطیلی این مراکز باشد.

رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی تهران در ادامه با اشاره به امکانات تالار‌های پذیرایی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تالار‌های پذیرایی را بهترین گزینه برای اجرای مراسم دانست و افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، مشخص بودن تعداد میهمانان، تعیین ساعت ورود و خروج، داشتن امکانات مناسب برای تهیه غذا و پذیرایی از میهمانان از جمله امتیازات تالار‌ها برای برگزاری مراسم‌ها است.

ابراهیمی‌نیا اظهار کرد: در این مدت مشتریان تالار‌ها سرویس خود را از رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها چایخانه‌ها و مراکز دریافت می‌کنند. اینکه تالار‌ها بسته باشند، ولی رستوران‌ها باز باشند یک تفکر اشتباه است به‌نظر می‌رسد مسوولان باید نگاه جدیدی به این موضوع داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه تالار‌ها در این مدت تعطیل بودند و نقشی در افزایش آمار مبتلایان نداشتند، تصریح کرد: تالار‌های پذیرایی نابود و ورشکسته شدند و به‌رغم پیگیری‌های زیاد اتحادیه، پاسخ مناسبی دریافت نکردیم.

همزمان با شروع موج سوم شیوع کرونا در کشور، دانشگاه‌ها، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، سینماها، سالن‌های تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ‌موزه‌ها، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی از جمله مراکزی هستند که به مدت یک هفته در استان تهران تعطیل خواهند بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند