آن‌طور که دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور اعلام کرده بود: بررسی‌های مشترک این انجمن با همکاری سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز حاکی از قاچاق نزدیک به ۲ میلیارد دلاری قطعات خودرو به کشور در سال ۹۸ است.

آرش محبی‌نژاد افزود: این آمار در مقایسه با متوسط سال‌های گذشته که حدود ۳/ ۱ میلیارد دلار بود، رشد چشمگیری را نشان می‌دهد. او داشتن صرفه اقتصادی، سهولت قاچاق و قرار نگرفتن ارز کافی در اختیار واردکنندگان رسمی را دلایل اصلی رشد قاچاق در حوزه قطعات خودرو می‌داند.

سیدمهدی کاظمی سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران افزود: این روزها به قطعات بی‌کیفیت و تقلبی خودرو نیز جنس قاچاق اطلاق می‌شود، درحالی‌که باید بین آنها تفاوت و تمایز قائل شد. وی بیان‌ کرد: شاید حدود ۲۰ درصد قطعات یدکی موجود در بازار از اجناس بی‌کیفیت باشد.

کاظمی در این زمینه گفت: بارها به گمرک و سازمان ملی استاندارد اعلام کرده‌ایم که فعالان این اتحادیه می‌توانند به‌عنوان کارشناس قطعات خودرو به یاری این سازمان‌ها بشتابند تا قطعات با تایید کارشناسان، ثبت سفارش و وارد شوند.

وی ادامه ‌داد: عده‌ای نیز جواز کسب از این اتحادیه ندارند و اجناس متفرقه را وارد بازار کرده و در شهرستان‌ها و اطراف تهران توزیع می‌کنند، به‌طوری‌که این روزها برخلاف رویه سال‌های گذشته مراکز استان‌ها نیز فروشنده لوازم یدکی شده و حتی به تهران جنس می‌فروشند. سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران در ادامه به کمبود لوازم یدکی در بازار اشاره کرد و گفت: این مساله از دو عامل اساسی شیوع ویروس کرونا و تورم نرخ ارز ناشی می‌شود، به‌طوری که مواد اولیه گران به دست تولیدکنندگان لوازم یدکی می‌رسد و در نتیجه کالای نهایی نیز گران تمام می‌شود.

وی تاکید کرد: خواسته فعالان این صنف، نه دریافت ارز ارزان‌قیمت، بلکه ثبات نرخ ارز دست‌کم برای چند سال است و در این صورت می‌توانند همه نیاز بازار را تامین کرده و قیمت‌ها را به نصف برسانند، زیرا ‌از حدود ۷۰ سال پیش تاکنون رقابت شدیدی بین اعضای این صنف شاهدیم. کاظمی یادآور شد: اکنون به‌جز برخی واردکنندگان لاستیک، باتری و برخی قطعات اساسی و های‌تک (High Tech)، ارز در اختیار فعالان این صنف قرار نمی‌گیرد و آن‌قدر توان، تجربه و نیروی انسانی باسواد در این اتحادیه وجود دارد که قادر به تامین بازار باشیم. مسوول رسیدگی به شکایات اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران، عمده شکایت‌های مردمی به این اتحادیه را در زمینه بی‌کیفیت بودن قطعات به‌ویژه قطعات خودروهای چینی عنوان کرد و گفت:‌ این در حالی است که در ماه‌های گذشته شکایت‌ها در این زمینه درخصوص خودروهای داخلی افت داشته است. این مقام صنفی بیان‌ کرد: دلیل اصلی این موضوع نیز افزایش نرخ ارز است، به‌طوری‌که علاوه بر فعالان صنف لوازم یدکی که واردات برایشان دشوار شده، شرکت‌های خودروساز مونتاژکار نیز با مشکل مشابهی مواجهند. اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران نزدیک به ۱۰ هزار نفر عضو دارد که دست‌کم هشت هزار نفر آنان مجوز رسمی فعالیت دارند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند